Tuesday, Jul 3, 2018
Ana Sayfaİstanbulda GezBoğaziçi Köprüsünün Adı Değişti!

Boğaziçi Köprüsünün Adı Değişti!

1973 yılında İstanbul’un ilk Boğaz Köprüsü olarak hizmete giren Boğaziçi Köprüsü’nün adı Bakanlar Kurulu Kararıyla bugün itibariyle değişti.

15 Temmuz Darbe Girişimini, İstanbul’un Boğaz Köprülerinin asker kıyafetli teröristler tarafından kapatılmasıyla öğrenmiştik. Darbe Girişiminin fitilinin ateşlendiği yer olarak çok sayıda sivil vatandaşımızı Şehit verdiğimiz Boğaziçi Köprüsü bu sebeple direnişin de simgesi haline geldi. Tankların ve silahlı asker kıyafetli teröristlerin üzerine vatanperver şekilde yürüyen insanlarımızın Şehit olduğu Boğaziçi Köprüsünün adı artık “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirildi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Boğaziçi Köprüsü’nün adının “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirildiğini Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan BİNALİ YILDIRIM bizzat açıkladı.

İstanbul’da gezilecek yerlerden bahsederken sık sık kullandığımız Boğaziçi Köprüsü adı artık tarih oluyor. “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak bizler de yazılarımızda yeni ismi ile kullanmaya başlayacağız.

Bu vesileyle, 15 Temmuz gecesi gerçekleşen Darbe Girişimi sürecinde Şehit olan vatandaşlarımız, polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Muğla'da Gezilecek
Rumeli Feneri Nerede
Makaleye Puan Verin
Henüz Yorum Yok

YORUM YAPIN