Monday, Jul 2, 2018
Ana Sayfaİstanbulda Gezİstanbul Balmumu Heykel Müzesi

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi

elvis-presley-balmumu-heykelİstanbul’da gezilecek yerlerle ilgili yazılarımızda daha önce Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi olarak gezici bir müze haberi yaptığımızda, İstanbul Balmumu Heykel Müzesi henüz bugün Sapphire AVM içinde yer alan sabit müzesine yerleşmemişti.

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi diğer adıyla Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, cazip giriş fiyatlarına baktığınızda, balmumu heykel yapımına harcanan emeğe göre devede kulak kaldığını göreceksiniz. Öyle ki bir balmumu heykeli birden fazla sanatçı bir kaç yıl harcayarak ancak tamamlayabiliyor. Balmumu heykeli yapılacak kişi hayatta değils ve resmi de yoksa işler biraz daha zorlaşıyor. Bu gibi durumlarda kişinin mezarın açılarak kemiklerinden alınan örneklere göre yüz hatları şekillendirilmeye çalışılıyor.

ataturk-heykelÜcretsiz bir rehber eşliğinde gezilebilen ve bu rehber sayesinde balmumu heykelini gördüğünüz kişi hakkında kısa bilgiler aldığınız İstanbul Balmumu Heykel Müzesinde, Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Lenin, Rauf Denktaş, Fazıl Say, Elvis Presley, Napolyon, Michael Jackson, Madonna gibi bir çok ismin balmumu heykelini görmek mümkün.

Ayrıca İstanbul Balmumu Heykel Müzesi gezinizde keyifli ve renkli rehberiniz ile sizi küçük de bir sürpriz bekliyor.

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi Fiyatları

Tam 15 TL

Öğrenci / Öğretmen 10 TL

elvis-presley-balmumu-heykelİstanbul Balmumu Heykel Müzesi Nerede?

İstanbul Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, İstanbul Sapphire AVM içerisinde yer alırken bu ziyaretiniz içerisinde İstanbul Sapphire’deki Seyir terasına çıkarak İstanbul’un en yüksek binasından İstanbul manzarasını da görmeniz mümkün.

Gelen aramalar:

  • balmumu heykel müzesi nerede
  • balmumu müzesi nerede
  • istanbul balmumu müzesi hakkında bilgi
  • balmumu heykel müzesi
  • balmumu muzesi hakkinda kisaca bilgi
  • mum heykel müzesi istanbul
Belgrad Ormanı Nere
İstanbul'da Kolay G
Makaleye Puan Verin
Henüz Yorum Yok

YORUM YAPIN