Sunday, Aug 13, 2017
Ana SayfaGezi Plancısı

istanbuldagez2_logoRotası olmayan bir gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez.
                                                                                                                     Montaigne

Montaigne’in bu güzel sözü aslında İstanbul’da gezmeye başlamadan önce mutlaka hatırlanması gereken atasözlerinden. Neden mi ?

İstanbul gibi kültürel çeşitliliğin olduğu, tarihi eserlerin bolca yer aldığı bir açık hava müzesini gezmeye başlamadan önce mutlaka bir plan program yapmalısınız. Çünkü; İstanbul’da bir yerden başka bir yere giderken karşılaşacağınız trafik, zamanın yanlış kullanılması gibi bir çok etken bir araya geldiğinde İstanbul’da gezmek sizin için hiç de keyifli olmayacaktır. Bu sebeptendir ki, İstanbul’da gezmeye başlamadan önce;

 • İstanbul’da Gitmek istediğiniz yerler ve görmeyi planladığınız eserleri,

 • İstanbul’da Gezmek istediğiniz yere hangi ulaşım araçlarıyla ve ne kadar sürede ulaşabileceğinizi,

 • İstanbul’da Gezmek istediğiniz yerlerin konumları ve bunların gruplanarak birbirine yakın olanları belirleyerek birlikte gezerek zamandan kazanmak

gibi önemli konuları bilmeli ve buna göre bir plan çıkartarak ilerlemelisiniz. Aksi taktirde çok uzun bir zaman harcasanız bile keyifsiz, yorucu ve yıpratıcı bir şehir turu sayesinde İstanbul’un keyfini çıkartmak sizin için de eziyet olacaktır.

İster misin, istanbuldagez.com sana istediğin “İstanbul Gezi” rotalarını yapsın, sen de İstanbul’un tadını zaman kaybetmeden çıkart !

İstanbul’da istediğin Gibi Gez! Nasıl mı ?

İstanbul kocaman bir şehir ve hakkını vererek, tam anlamıyla gezmek çok uzun zaman harcamanıza sebep olacaktır. Bu sayfanın amacı İstanbul’da gezmek istediğin yerleri keyifle, daha kolay ve eğlenceli bir şekilde zamanını boşa harcamadan, İstanbul’u Gezmen…

Tek yapman gereken istanbuldagez@gmail.com e-posta adresine nereyi hangi tarihler arasında gezmek istediğini, gezmek istediğin semtleri / ilçeleri ve gezmek istediğin konsepti yani ilgi alanlarını (Eğlence Mekanları, Tarihi Mekanlar, Alışveriş Noktaları, Lezzetli Yemekler, Gezilecek Yerler) bize aktarmak. Buna karşılık ekibimiz 24 saat içinde en hızlı ve kolay şekilde İstanbul’u gezeceğin “Gezi Rotanı” hazırlayıp sana mail atsın !

 

İstanbul’da Gezmeye başlamak için hemen istanbuldagez@gmail.com‘a mail at !

Gelen aramalar:

 • gezi plancısı
6 YORUMLAR
 • Ufuk / 2 Eylül 2015

  Sultan Çiftliği’nde ozellikl coçuklar ııcın gezılebılcek yerler,yanlış yürüme mesafesı olursa sevınırım

 • Ufuk / 2 Eylül 2015

  Sultan çığlığında bulunmaktayız ve en yakın gezı yerlerı hakkında bılgı verırsenız sevınırım özellıkle coçuklar ıcın yürüme mesafesı olursa daha çok sevınırz

 • leyla merdamert / 26 Şubat 2016

  Sayın Yetkili Merhabalar;

  İstanbul’ un en nadide ilçesi Üsküdar’ da yer alan okulum adına yazdığım kaçıncı e posta bu bilmiyorum. İstanbul Üsküdar’da bir okulda görev yapıp; kurum, kuruluş ve insanlara yardım e postası yollamak inanın bana da ironik gelmiyor değil. Okuluma ilk atandığımda binayı görünce, ben de şu anda içinde bulunduğum şartlarda görev yapacağımı düşünmemiştim. Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan muhteşem bir binanın içinde inanılmaz eksikliklerle çocuklarımıza eğitim öğretim vermeye çalışıyoruz. Ekim 2011’de göreve başlamamdan bu güne kadar pek çok başvurum ne yazık ki kurum, kuruluş ve insanlar tarafından doğudaki okullara yardım yaptıkları sebebi ile geri çevrildi. Halihazırda okulumda okuyan 1085 öğrencimin %80’inin Bingöl, Elazığ, kalanlarının da ağırlıklı olarak Tunceli, Siirt ve bölge illerden olması burayı da aslında doğu okulu yapıyor. Ama maalesef tabelamız Üsküdar’ a bağlı. Halen okuma yazma bilmeyen 5000 annemin bulunduğu mahallemde Türkçe bilmeyen velilerimin çocukları için tek umut biziz.

  Sorunlarımla vaktinizi aldığımın farkındayım ama bazen birisinin de bu sorunları bildiğini bilmek bile inanın bana güç veriyor.

  Sizden ricam Mayıs 2016’da yapacağımız kermese katkıda bulunmanız. Okulumda temizlik görevlisi olarak çalışan personele bile maaş ödeyememişken eğitim öğretim ihtiyaçlarımıza bütçe ayırmak ne yazık ki mümkün değil.

  Firmanızın yolladığı ürünler sayesinde okulumuza alacağımız materyaller en az bir öğrencimin derste gördüklerinden etkilenip belki de mühendis olmasını ve ileride daha iyisini yapmasını, bir diğer öğrencimin bir ülkeyi merak ederek ve sırf oraya gidebilmek için okumasını, bir diğerinin ise sırf uzay merakı yüzünden belki de uçak – uzay mühendisi olmasını sağlayacak.

  Bugün ekonomik imkansızlıklar yüzünden sınıflarımıza koyamadığımız materyaller, belki de ileride dünyanın en iyi cerrahı olacak öğrencimin dikkatini çekememe sebep olacak.

  Sizden ricam bize en azından bir koli ürün ile destek vermeniz.

  Kim bilir ileride bir gün en sevdiğimizi bize bağışlayan doktor belki de bağışınızdan elde edilen gelirden alınan bir materyalden etkilenip doktor olmuş olacak……

  Saygılarımla. İyi çalışmalar.


  Uzm. Öğrt. Melike CELAYİR
  Müdür Yardımcısı

  Yavuztürk İlköğretim Okulu
  Yavuztürk m Tarih c No:1
  PK: 34692 Üsküdar/İSTANBUL

  Telefon: 0 216 335 60 05 Dahili 113
  Fax : 0 216 335 57 42
  Gsm : 0 553 424 50 64

 • hacer / 4 Temmuz 2016

  17temmuz öğlen saatlerinde varıp 24temmuz öğlen saatlerinde ayrılacağız. Beşiktaş civarında konaklycaz. Mutlaka gezilmesi gereken yerleri gezip bunların içinde sadece çok önemli müzeler olacak şekilde hani aşırı müze gezmek niyetinde değiliz. Ayrıca topkapı sarayı vs. Yerlerin kapalı olduğu günler varsa eğer o günlere denk gelmeyelim mümkünse. Az da olsa alışveriş yapılabilecek meşhur pazar tarzı yer varsa (daha çok ucuz ve gitmeye değecek bi yer olması tercihimizdir) mesela gidilebilir. Kısacası 1haftada istanbulu gezdik ve hani doyduk diyebilelim. Şimdiden çok teşekkürleer 🙂

  Formu doldurdum ama hata verdi ondan dolayı buraya yazıyorum

YORUM YAPIN