Saturday, Jun 8, 2019
Ana Sayfaİstanbul'da Lezzet DuraklarıHard Rock Cafe İstanbul Taksim’de…

Hard Rock Cafe İstanbul Taksim’de…

istanbul hard rock cafe

Hard rock cafeAmerika’nın en ünlü efsanevi mekanlarından Hard Rock Cafe, İstanbul’da..

İstanbul’daki Hard Rock Cafe ise Beyoğlu İstiklal Caddesinde Galatasaray Lisesinin hemen karşı sokağında yer alıyor. Mekanda resmi Hard Rock ürünlerinin satışı, Cafe ve Restaurant bölümleri yer alıyor.

Farklı dekorasyonu, kalitesi ve orjinal kültürü, menüleriyle İstiklal Caddesine ayrı bir hava katan Hard Rock İstanbul’da Hard Rock Cafe lisanslı resmi ürünlerini (T-Shirt, Şapka, Rozet vb…) de satın almak mümkün.

Hard Rock Cafe İstanbul’un dekorasyonu da Amerika’dan kalır değil. Duvarlarda bir çok ünlü ismin özel eşyalarını görmek mümkün. Shakira’nın elbisesi, Madonna’nın tokası, John Lennon Mektubu gibi bir çok özel eşya, müzik aletleri mekan duvarlarını süslüyor.

Amerika’da Legendary (Efsanevi) olarak adlandırılan mekan dünyanın bir çok yerinde de şubelerini açarak Hard Rock Cafe kültürünü dünyaya yayıyor. Ancak, mekanı nereye açarsa açsın kültür, kalite, işleyiş ve hatta müzikler bile değişmiyor. Hard rock cafe istanbul
Hard Rock Cafe İstanbul’un müzikleri de diğer tüm Hard Rock Cafe’lerde olduğu gibi Hard Rock Cafe’ye özel bir radyo kanalından Orlando’daki merkezden gelen listesi doğrultusunda çalıyor.

Hard Rock Cafe’nin menüsü de çok orijinal parçalardan oluşuyor; Efsaneler arasındaki Legendary Burger, burada Local olarak Türkiye’ye uyarlanmış ve Local Legendary adını almış. Harika kırmızı ve beyaz et karışımı bir burger.
Atıştırmalıklar içindeki Jumbo Combo ise kızarmış ekmek ve parmesan peyniri, soğan halkaları, tavuk parçaları gibi harika bir karışımdan oluşuyor.
Menüde bunların dışında salatalar, tatlılar, burgerler de yer alıyor.

Hard rock cafe istanbulMekanı ziyaretimde yabancı turistlerin çoğunlukta olduğu ilk dikkatimi çekenlerden oldu. Bu yanıyla da İstiklal Caddesinin farklı mekanlarından biri  olmuş Hard Rock Cafe İstanbul.

Farklılıkları severim, Rock müziğe ve özellikle klasiklere bayılırım, kalite benim vazgeçilmezim diyenlerdenseniz, Hard Rock Cafe İstanbul vazgeçilmez bir adres olacaktır.

İstanbul'da Yazın
Viaport Marina Tuzla
Makaleye Puan Verin
Henüz Yorum Yok

YORUM YAPIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.