İSBİKE İstanbul Bisiklet Kiralama Sistemi

by İSTANBUL'DA GEZ !

bisikletİstanbul’da Bisiklet Kiralamak artık çok kolay. İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin başlattığı İSBİKE uygulması sayesinde artık İstanbul’da kolayca ve uygun fiyatlarla bisiklet kiralayıp, gezebilecek spor yapabileceksiniz.

İstanbul’da Bisiklete binmek için artık illa ki bisiklet almanıza gerek yok. Veya İstanbul’da bisiklet kiralamak için mevsimin gelmesini ve Büyükada‘da bisiklet kiralamayı, Heybeliada’da bisiklet kiralamayı beklemenize de gerek yok.

istanbul bisiklet kiralamaİstanbul’da sahil şeritleri oldukça keyifli geziler yapmak ve bisiklete binmek için uygun yerler. Özellikle Anadolu Yakasında fiziki koşullar İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla iyileştirilmiş durumda. Bu sayede bisiklete binmek daha keyifli ve güvenli bir hal alıyor.

İstanbul’da bisiklete binmek için Beşiktaş – Sarıyer arası sahil şeridi, Pendik – Kadıköy sahil şeridi, Üsküdar – Beykoz sahil şeridi olmak üzere hem bisiklete binip spor yapabileceğiniz, hem de İstanbul‘da keyifle gezebileceğiniz güzergahlar mevcut. Özellikle İstanbul Anadolu Yakasında Pendik – Caddebostan arasında yapılan sahil yolu bisiklete binmek isteyenlerin güvenli ve keyifli bir şekilde spor yapmalarını sağlayacak fiziki şartlara sahip.

istanbul bisiklet kiralamaİstanbul Büyükşehir Belediyesi “ETİ” iş birliği ile Anadolu Yakasında İSBİKE adı altında Kartal İDO’dan başlayarak, Fenerbahçe Dalyan Park’a kadar olan bölümde İSBİKE Sarı Bisiklet uygulamasını başlattı. İSBİKE Sarı Bisiklet uygulamasında Kredi Kartı ile uygun fiyat tarifeleri ile İstanbul‘da bisiklet kiralayabiliyorsunuz. Toplam 10 istasyondan oluşan İSBİKE Sarı Bisiklet noktasından bisiklet alabiliyor veya bisikletinizi bırakabiliyorsunuz.

İSBİKE İstasyonlarından veya İSBİKE web sitesinden üye olarak İstanbul’da bisiklet kiralamanız mümkün hale geliyor. 2 TL ile 15 TL arasında değişen İSBİKE Sarı Bisiklet uygulaması sayesinde İstanbul’da bisiklet kiralayabilirsiniz. istanbul bisiklet kiralama

İSBİKE Sarı Bisiklet uygulaması şimdilik sadece İstanbul Anadolu Yakasında Kartal İDO – Fenerbahçe Dalyan Park arasında geçerli. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, İSBİKE Sarı Bisiklet uygulaması ile ulaşımda bisiklet kullanımını arttırmak, çevre bilincini arttırmak, hareket etme yani spor alışkanlığını İstanbullularda bir kültür haline getirmeyi amaçlıyor.

Bilindiği üzere İstanbul trafiği artık insanları bunaltma durumuna getirdi. İstanbul‘da bisiklet kiralama uygulaması sayesinde belki bisiklet kullanımı daha çok artar ve en kısa mesafeleri geçerken bile araç kullanma alışkanlığımızı kırabiliriz.

Siz de mümkün oldukça bisiklet kullanarak hem çevre kirliliğinin azalmasına hem de sağlığınıza katkıda bulunmaya başlayın. İyilik ve Sağlık için pedal çevirin.

1 yorum

Islam 28 Ağustos 2018 - 22:37

Şifre bisiklet kiralamak istiyorum lutfen sifre

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.