İstanbul’da Gez!

istanbul kış

istanbul tarihi mekanlar
İstanbul’da Gez! diyerek başlıyoruz yayın hayatımıza…

İstanbul’da gezin çünkü; İstanbul gezerek bitecek bir şehir değil, bu sitenin oluşum aşamasında kendi kendime düşünürken bitmeyecek bir şey olsun istedim.

İstanbul, işte o bitmeyecek şehir.

Hani gazete eklerinde sık sık yer alan bir konu vardır ya; “Ölmeden önce görülecek 100 yer.” işte o 100 yerin liste başı İstanbul olmalı mutlaka.
Tarihi mekanları, Müzeleri, Köprüleri, Boğazı, Sayfiye yerleri, Eğlence mekanları, Birbirinden güzel görülmeye değer restoranları ve lezzetli yemekleri ile İstanbul bitmeyecek bir şehir.
galata kulesiBenim ömrüm bitip gidecek belki bu sayfaları doldururken ancak, İstanbul hep yaşayacak.
İstedim ki İstanbul’u çok seven, gezen ve yaşayan biri olarak İstanbul ve İstanbul’u İstanbul yapan güzellikleri bir de benim gözümden görsün insanlar.

Yüzyıllarca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, defalarca kuşatmalar ve fetih denemeleri yaşamış tüm medeniyetlerin gözünün üzerinde olan şehir, Son Peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v) övgüsüne layık olan şehir, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan ve bu konuda Dünya’da tek olan şehir de İstanbul.
DSC02080.jpgHer ne kadar trafiğinden illallah etsek de, kalabalığından şikayetçi olsak da 3 gün ayrılınca özlüyoruz bu güzel şehri. Havası başka suyu başka şehir İstanbul’un tarihi mekanlarını, alışveriş yerlerini, gezilecek mekanlarını, görmeye değer yerlerini, lezzet duraklarını ve daha nicesini www.istanbuldagez.com’da bulabileceksiniz.

İstanbul’da Gez! Çünkü İstanbul;
Dünyanın en güzel şehirlerinden biri,
Bir Metropol,
Gezi şehri,
Gezmekle bitmez,
Alışveriş Harikadır,
Milattan önce de vardı,
Sonra da var,
Daha sonra da olacak…

2 Yorumlar

murat 13 Temmuz 2015 - 14:10

iyşallah istanbulu gezerim tek hayalim bu

Reply
Seval kaplan 14 Aralık 2015 - 17:36

Keske bende gezseydi

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.