Mercan Kokoreç – Caddebostan

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstanbul Sokaklarında tepsiyle Midye Dolma satan bir çok satıcıyı görmek mümkündü eskiden. Akşam arkadaş toplantıları için tepsi tepsi Midye Dolma alan bir çok insana şahit olabilirdiniz. Şimdilerde sayıları azalmış olsa da bir çok birahane, meyhane, kokoreççi Midye Dolma, Midye Tava gibi yemekleri yapıyorlar.

İstanbul Bağdat Caddesi Caddebostan İskele Sokakta hizmet veren Mercan Kokoreç, Kokoreç, Midye Tava, Midye Dolma, Patates Kızartması, Alkollü içecekler (Alkollü içecekler 18+ üzeri kullanıcılar içindir ve sağlığa zararlıdır.) gibi alternatifleri bulabileceğiniz bir mekan. Bu mekanı benim için farklı kılan özelliği ise masanıza oturduğunuzda resimdeki gibi iki koca metal kasenin önünüze konması. Metal kaselerin birinde Midye Dolma, diğeri ise Midye Dolmaların çöpü için getiriliyor. Tanesi 1.25 TL olan Midye Dolmalardan dilediğinizce yiyebilirsiniz. 🙂 Sizi 5’er 5’er yeni tabaklar sipariş etmek zorunda bırakmıyorlar.

Keyifli sohbet için arkadaşlarınızla gidebileceğiniz Mercan Kokoreçte sohbetinize güzel atıştırmalık lezzetler eşlik edecektir.

Afiyet olsun.

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.