Saturday, Jun 8, 2019
Ana Sayfaİstanbul'da Nereye Nasıl Gidilir ?Atatürk Olimpiyat Stadı Nerede?

Atatürk Olimpiyat Stadı Nerede?

atatürk olimpiyat stadıİstanbul’un 2000 yılındaki olimpiyatlara aday olması neticesinde İstanbul’a bir Olimpiyat Stadyumu kazandırılması amaçlanarak yapılan Atatürk Olimpiyat Stadyumu, İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yapılmış ve Temmuz 2002’de Galatasaray ile Yunan Olympiakos takımları arasında oynanan özel maç ile açılmıştır.
Bir dönem Beşiktaş ve Galatasaray’ın iç saha maçlarını oynadığı stadyumda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da iç saha maçlarını oynuyor.
şampiyonlar ligi finali istanbul 2005
Stade de France mimarları tarafından yapılan Atatürk Olimpiyat Stadı, 75.145 kişi kapasitesi ile en büyük organizasyonunu 2005 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline ev sahipliği yaparak gerçekleştirdi. Milan ile Liverpool arasında oynanan efsane maçta Liverpool ilk yarısını 3-0 mağlup kapadığı maçı 3-3 tamamlayarak uzatmalar ve Penaltılar sonrasında Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu Atatürk Olimpiyat stadında yaşadı.

Atatürk Olimpiyat Stadı, Türkiye’nin 2016 Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği için başvurması sebebiyle yenileme çalışmaları başlatıldı. Stadyum bittiğinde etrafındaki boş araziden kaynaklı rüzgar sorunlarının da giderilmesi bekleniyor.
olimpiyat stadı istanbul - yeni

Atatürk Olimpiyat Stadı Adres;
Ziya Gökalp Mah. Olimpiyat Stadı Yolu No:1 İkitelli

Atatürk Olimpiyat Stadı Ulaşım;

Metro ile Ulaşım; Otogar – Kirazlı, Kirazlı – Başakşehir – Olimpiyat Stadı Metro Hattı ile,
Otobüs ile Ulaşım; 142E Esenyurt İncirtepe – AKSARAY, 36AY Arnavutköy – Yenibosna Metro, 79KT Kayaşehir-Güvercin-Topkapı, 146T Boğazköy Mah. – Bahçeşehir – Yenikapı otobüsler ile ulaşmanız mümkün.


Daha Büyük Görüntüle

Gelen aramalar:

  • olimpiyat stadı
  • atatürk olimpiyat stadı
  • atatrk olimpiyat stad
  • atatürk olimpiyat stadı nerede
  • atatürk olimpiyat stadyumu
  • istanbul olimpiyat stadı
  • olimpiyat stad nerede
Türkiye'nin İlk Si
Abdi İpekçi Arena
Makaleye Puan Verin
Henüz Yorum Yok

YORUM YAPIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.