İstanbul’da Fotoğraf Çekilecek Yerler

by İSTANBUL'DA GEZ !
Kız Kulesi

Kız Kulesi

1- Kız Kulesi
İstanbul’un tam anlamıyla dünyaya açılan imgelerinden olan Kız Kulesi eşsiz İstanbul Manzarasına sahiptir. Hakkında bir çok efsane ve rivayet bulunan Kız Kulesi bugün Cafe, Bar ve Restaurant olarak ziyaret edilmektedir. Aynı zamanda birbirinden güzel fotoğraflarınızı süsleyecek ahenk ve manzaraya da sahip olan Kız Kulesi’nden Tarihin Yarımada ve Anadolu Yakasındaki eşsiz kareleri yakalamak mümkün.

Galata Kulesi

Galata Kulesi

2- Galata Kulesi
İstanbul’un gözlemlenmesi için henüz fotoğraf bile icat edilmemişken yüzyıllar önce inşa edilen Galata Kulesi, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasına ait güzel kareleri bir arada yakalama şansını sunan değerli bir mekan. Haliç, Tarihi Yarımada, Boğaziçi Köprüsü gibi önemli mekanlara farklı bir açıdan bakmak ve fotoğraflamak için yapmanız

Büyükada

Büyükada

3- Büyükada
İstanbul’un en çok ziyaret edilen sayfiyelerinden olan Büyükada, Anadolu yakasında Bostancı, Maltepe, Kartal’ın karşısında konumlanmıştır. İstanbul’un Prens adaları olarak bilinen ada grubunun en büyüğüdür. Aya Yorgi Kilisesi de burada bulunmaktadır. Büyükada Fotoğraf tutkunlarının da uğrak yeridir. Mavi, Yeşil ve Faytonlar bir çok özel kareye konu olmuştur.

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

4- Emirgan Korusu
Sarıyer ilçesinde yer alan İstanbul boğaz manzaralı koru, İstanbul’un simgesi olan Laleler ile dolup taşıyor. İstanbul’un kalabalığından çok kısa sürede ulaşılabilen bir cennet olan Emirgan korusunun geçmişi Osmanlı İmparatorluğuna dayanıyor. Özellikle Nisan ayında yapılan İstanbul Lale Festivalinde deklanşöre basmayı unutmayın.

büyük mecidiye cami

Ortaköy Camii – Büyük Mecidiye Camii

5- Büyük Mecidiye Cami
Neredeyse her İstanbul fotoğrafına konu olan Ortaköy’ün denize sıfır bu eşsiz manzaralı camisi filmlerde ve kartpostallarda da sıkça rastlanılan klasik bir karedir. Denize sıfır bir cami ve hemen yanında Boğaz Köprüsü. İste bu kareye renk katan İstanbul Boğazının önemli yapılarından olan Büyük Mecidiye Camisine Ortaköy Camisi de denmektedir. Sultan Abdülmecid’in yaptırdığı caminin mimarı ünlü Balyan kardeşlerdendir.

Tarihi Yarımada

Tarihi Yarımada

6- Tarihi Yarımada
Üzerinde Ayasofya, Sultanahmet Camisi, Dikilitaş gibi bir çok tarihi eserin yer aldığı tarihi yarımada fotoğraf çekmek için en güzel yerlerden. Her köşesinden tarih fışkıran bir yer. Her köşe başı, her sokak ayrı bir renk ve kare içeriyor. Sadece burada çektiğiniz fotoğraflar bile kocaman bir sergi açmanızı sağlayabilir.

Boğaz Turu

Boğaz Turu

7- Boğaz Turu
İstanbul’un en önemli gezi enstürmanlarından olan Boğaz Turlarında boğazın bir ucundan diğerine bir çok mekanı ve manzarayı tek seferde keşfetmek mümkün. Siz de bir fotoğraf tutkunuysanız bu turlar siz ve objektifiniz için en güzel yer olacaktır.
Eminönü, Beşiktaş ve Üsküdar’dan kalkan motorlarla İstanbul’da Boğaz turu yapmak çok kolay.

Şile8- Şile
İstanbul’un yazlık mekanlarından olan Şile de tıpkı Büyükada gibi yeşilin ve mavinin buluştuğu şirin bir ilçe. İlçede gerek deniz kıyısında gerekse doğayla iç içe fotoğraf çekilebilecek bir çok doğal objeye rastlamak mümkün.

Ağva

Ağva

9- Ağva
Deniz, Nehir, Yeşil kısacası doğanın tüm nimetleri Ağva’ya toplanmış gibi. İki akarsu arasında yer alan şirin beldede Şelaleler, Akarsu, Deniz ve Doğa temalı bir çok fotoğraf karesini bir arada yakalamak mümkün. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

İstanbul

İstanbul

10- İstanbul
İstanbul’da Fotoğraf Çekmek için daha bir çok alternatif yer sizleri bekliyor. Çıkın sokaklara ve İstanbul’u Fotoğraflamaya başlayın…

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.