İstanbul’un En Güzel 10 Terası

5. kat cafe restaurant cihangir

İstanbul deyince akla ilk gelen şeylerden biri de hiç şüphe yok ki Manzara. İstanbul’da bir çok mekan çeşitli İstanbul manzaraları ile müşterilerin ilgi odağı oluyor. Bu kez sizlere İstanbul’un En Güzel 10 Terasını tanıtmak istiyorum.
Aralarında Mehmet Yaşin (Gurme), Cengiz Semercioğlu (Gazeteci), Senem Bal (İstanbul Life Yayın Yönetmeni) gibi Gazeteci, Yazar, Gurmelerden oluşan bir ekibin Türkiye’nin En Güzel 10 Terası arasına girmeyi başaran beş mekandan da bahsedeceğim.

Bu mekanların ortak özelliği manzaraları, lezzetli yemekleri ve kaliteleri.

Gelelim İstanbul’un En Güzel 10 Terasını açıklamaya…

vouge istanbul

1- Vogue Restaurant & Bar
Panaromik İstanbul manzarası ile İstanbul tutkunlarının, İş ve Cemiyet hayatının müdavim mekanlarından olan Vogue, Üç farklı manzarayı tek karede misafirlerine sunuyor. Boğaz Manzarası, Adalar ve Tarihi Yarımada manzarası Vogue Restaurant & Bar’ı İstanbul’un En Güzel Terası yapan önemli özelliklerinden.
En sevilen yemeği dana carpaccio olan ve En sevilen içeceği limoncello olan Vogue’da zamanda panaromik Manzara aynalarla iç mekana da taşınmış.
Vogue BJK Plaza Beşiktaş’ta.

360istanbul

2- 360 İstanbul
Tarihi Mısır Apartmanı Teras; 360 İstanbul. Adı üzerinde 360 derece İstanbul Manzarasının eşilik ettiği mekan, Dünya ve Modern Türk Mutfağı yanı sıra zengin bir içecek çeşitliliğine sahip. İstanbul’un Mükemmel Boğaz Manzarası eşliğinde Kaliteli, Şık ve Lezzetli yemekler sunan son derece romantik bir restaurant.
İstiklal Caddesinde bulunan Mısır Apartmanı Mehmet Akif Ersoy’un da hayata gözlerii yumduğu apartman aynı zamanda.

pitti teras

3- Firuzende Restaurant Galata
Eski adıyla Pitti Teras, şimdilerde Firuzende Restaurant Galata olarak Galata Anemon Otel terasında hizmet veriyor. Firuzende Restaurant‘ta en yakın komşunuz Galata Kulesi olacak. Firuzende Galata manzarasında tarihi dokuya dokunmaya ramak kalmış gibi hissetmek konukları daha fazla heyecanlandırıyor. Haliç, Galata Kulesi, Tarihi Yarımada ve İstanbul Boğaz Manzaralı Pitti Teras, Türk ve Dünya mutfağından lezzetler sunuyor.

raika istanbul

4- Raika
Raika, Anadolu’nun yöresel lezzetlerini, mevsimselliği ön planda tutarak yenilikçi ve yaratıcı bir yorumla The Marmara Taksim’in panoramik şehir manzaralı terasında sunuyor. Raika, sunum kültürünü de Anadolu sofra geleneklerinin en köklülerinden biri olan “paylaşma” ‘dan alıyor.

 

Peninsula-Teras-Restaurant-Beyoğlu-Karaköy-Golden-City-Hotel1

5- Peninsula Teras
Galata Kulesi’nden, Haliç’e, Tarihi Yarımada’dan Salacak kıyılarına kadar harika bir manzara sizleri bekliyor. Peninsula Teras‘ta panaromik bir İstanbul manzarası yanı sıra Türk ve Dünya mutfağından seçkin lezzetleri konuklarına sunuyor.
Peninsula Teras, Karaköy Tersane caddesinde.

istanbul manzara
,6- 5. Kat Cihangir
Tiyatrocu, Oyuncu Yasemin Alkaya’nın sahibesi olduğu 5.Kat, Boğaz kıyısındaki korular, birbirinden değerli yalılar,Kız Kulesi, Salacak, Saray Burnu, Topkapı Sarayı, Galata Kulesi, Galata Köprüsü ve eşsiz Boğaz manzarasıyla Dünya Mutfağına farklı bir bakış açısı getiriyor.
Mekanda aynı zamanda çeşitli sanatsal faaliyetler de gerçekleştiriliyor.
5.Kat Cihangir Soğancı Sokakta.

litera restaurant
7- Litera
Galatasaray’daki Alman Kültür Merkezi’nin Teras katında yer alan Litera, Dünya Mutfağı yanı sıra Alman ve Avusturya mutfağından da esintiler taşıyor. Litera, Haliç, Tarihi Yarımada ve Boğazın kesiştiği noktayı en güzel açı ile görebileceğiniz bir manzaraya hakim.
Litera gece’nin ilerleyen saatlerinde Club konseptine de geçiyor.

leb-i derya kumbaracı
8- Leb-i Derya
The Sunday Times’a göre Dünya’nın en güzel barlarından biri olarak gösterilen Leb-i Derya, harika bir Boğaz ve Tarihi Yarımada manzarasına sahip. Leb-i Derya, bar ile her ne kadar ün salmış olsa da pazar günleri 11-15 arası Ehli-Keyf Kahvaltıları ile de çok fazla konuğu olan bir mekan. Leb-i Derya’da en sevilen yemekleri Boğaz kebabı ve Kahvaltı.
Leb-i Derya, Richmond Otel Terasında.

spago istanbul

9- Spago
Spago, The St. Regis Istanbul’un terasında yer alan ve Spago’nun ABD dışındaki ilk restaurantıdır. Spago, Amerika’nın bir numaralı şefi’nin Los Angeles’da başardıkları ve Oscar yıldızlarına verdiği müthiş haz ile artık İstanbul’da da Oscarlık lezzetler üretmeye başladı.  Spago’nun sahibi Wolfgang Puck, Oscar törenlerine yemek hazırlayan Amerika’nın bir numaralı şefi olarak kabul ediliyor.
Spago’nun Maçka Parkı, İstanbul Boğazı ve Adalar manzarası var.
Spago Maçka Oteli Terasında…

gaja rooms

10- Gaja Roof
Swissôtel The Bosphorus Istanbul’un 16. katında yer alan Gaja Roof, şef William Mahi’nin birbirinden lezzetli yemekleriyle konuklarını eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde yaz akşamları boyunca ağırlıyor. Gaja Roof , harika bir boğaz manzarasına da sahip.

1 yorum

ferit 27 Ağustos 2015 - 09:31

istanbula gidecem onun için istnbulu gezmek istiyorum

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.