Wednesday, Jul 17, 2019
Ana SayfaEtiketledi"atatürk"

Türkiye'nin başkenti Ankara, İç Anadolu bölgesinde ve hemen hemen Türkiye'nin de tam ortasında yer alır. Ankara'da gezilecek yerler denince akla ilk önce Anıtkabir gelse de Ankara'da gezilecek daha bir sürü yer olduğunu yazının sonunda siz de artık biliyor olacaksınız. İsttanbul'dan Ankara'ya seyahat edecekler için hava, kara

Devamı...

istanbul atatürk müzesi1.Dünya Harbi bittikten sonra İstanbul’a gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Pera Palas gibi birkaç geçici ikamette kaldıktan sonra kız kardeşi Makbule Hanım ve annesi Zübeyde Hanım ile birlikte bugün Şişli ilçesi sınırlarındaki Halaskargazi caddesinde bulunan Oseb Kasabyan’a ait olan 3 katlı evi kiraladı. Aralık 1918 ile 16 Mayıs 1919 tarihleri arasında Atatürk’ün kaldığı bu ev milli mücadelenin ve Türkiye Cumhuriyetinin de ilk adımlarının atıldığı, planların yapıldığı önemli bir karargahtı.

İlk katını yaverine veren Atatürk, ikinci kattını da çalıma ve toplantı odası olarak düzenlemiş, en üst katı ise annesi Zübeyde Hanım ile kardeşi Makbule Hanım için uygun görmüştü.

polonezköy istanbulİstanbul’un yorucu günleri, iş stresi, kalabalık ve gürültü derken hepimiz biraz dinlenmeye kafa dinlemeye ihtiyaç duyuyoruz. İstanbul köylerinden Polonezköy, mesire alanları, Paintball oyun alanları, yemyeşil bahçeleri ve organik köy ürünleri ile güzel bir gün geçirmek için iyi bir tercih olabilir.

Köyde gezilecek yerlere baktığımızda;

*Köyün olmazsa olmazı

Gelen aramalar:

  • Polonezköy piknik mekanları