polonezköy istanbul

Polonezköy’de Temiz Hava ve Mangal Keyfi

by İSTANBUL'DA GEZ !

polonezköy istanbulİstanbul’un yorucu günleri, iş stresi, kalabalık ve gürültü derken hepimiz biraz dinlenmeye kafa dinlemeye ihtiyaç duyuyoruz. İstanbul köylerinden Polonezköy, mesire alanları, Paintball oyun alanları, yemyeşil bahçeleri ve organik köy ürünleri ile güzel bir gün geçirmek için iyi bir tercih olabilir.

Köyde gezilecek yerlere baktığımızda;

*Köyün olmazsa olmazı mangal partisi için mükemmel olan ağaçlık mesire alanları.
*Polonezköy’de her yıl haziran ayında Kiraz Festivali geleneksel olarak düzenlenmektedir. Bu festival şehir içi festivaller için güzel bir alternatif.
*Atatürk’ün köyü ziyereti sırasında kaldığı ev de muhafaza edilmiş ve meraklısı için görülebilir bir mekan.
*Czestochowalı Meryem Ana kilisesi yine tarihi yerlerden biri ve 1914’te 1.Dünya Savaşı’nda Türk ordusu tarafından karargah olarak kullanılmış.
*Köy meydanında köylülerin sattığı organik ürünlerden satın alabilir ve Arıcılık müzesinden de yine organik bal satın alabilirsiniz.
*Polonezköy’e belirli günlerde doğa yürüyüşü ve Trekking için turlar düzenlenir. Bu turlara da katılarak köyü gezmek ve doğanın tadını çıkartmak “İstanbul’da böyle yerler kaldı mı?” diye düşünmek de mümkün.
*Polonezköy Country Club tarafından kurulan hayvanat bahçesinde hayvanları ziyaret edebilir, BMX Bisiklet parkurunda ise bisikletinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.
*Yaz aylarında şehirden kaçamayanlar için ise Polonezköy’ün havuzları süper bir hafta sonu alternatifi olarak gösterilebilir.istanbul havuz

Köy, İstanbul Anadolu Yakası’ndan; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolu üzerinden yaklaşık 12-13 Km kadar uzaklıkta, Avrupa yakasından gelenler için Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçtikten sonraki ilk sapak, Yeni Otoban (Riva Yolu)’ na girilir. (Düz olarak ilerleyen ve köprü altından giden yol, yeni otobandır. Düz olarak devam edin, sağdaki tali yola girmeyin. Burada POLONEZKÖY tabelasını da göreceksiniz.)

Yeni yol asfalt ve çok konforlu. Viyadüklerden ilerlerken sağ tarafınızda Acarkent’i göreceksiniz.

Bu yolda yaklaşık 4,5 km. gittikten sonra sağa “Polonezköy” sapağını göreceksiniz. Otobandan buradan çıkarak içeri doğru ilerlemeye ve sık sık karşınıza çıkacak “Polonezköy” tabelalarını izlemeye devam edin.

Bir müddet sonra karşınıza çıkacak dört yoldan yine “Polonezköy” tabelasının gösterdiği istikamette düz devam edin. Dört yoldan yaklaşık 2,5 km. sonra yine “Polonezköy” tabelasının gösterdiği istikamette sola doğru devam ederek ilerleyin. Yaklaşık 3,5 km. sonra Polonezköy’e ulaşacaksınız.

Siz de İstanbul’da güzel bir gün geçirmek isterseniz Polonezköy şehrin neredeyse içinde yeşillikler içinde sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.