Saturday, Jun 8, 2019
Ana SayfaEtiketledi"kapalıçarşı"

Osmanlı'nın Nuru anlamına gelen güzel ismiyle Nuruosmaniye Camii, Kapalıçarşı girişinde Çemberlitaş'ta tüm ihtişamı ile yükselmektedir. Nuruosmaniye Camii, Eminönü Yeni Camii'nde olduğu gibi, bir padişah tarafından başlayıp da başka bir padişah tarafından tamamlanan yapılardan biridir. 1748 yılında yapımı başlanan Nuruosmaniye Camii, 1. Mahmud'un ölümü sonrasında tahta geçen

Devamı...

Dünya’nın En Eski ve En Büyük Kapalı Çarşısı olan Kapalıçarşı Beyazıt, Mercan ve Nuriosmaniye arasında geniş bir konumda yer alıyor. Dünya'nın en eskisi olmasına rağmen halen günümüzde gün içinde yüz binlerin alışveriş yaptığı bir merkez olarak hizmet vermeye devam ediyor. Kapalıçarşı'ya: Beyazıd'a giden tüm otobüslerle, Kabataş-Topkapı tramvayı ile

Devamı...

grand bazaar Dünya’nın En Eski ve En Büyük Kapalı Çarşısı olan Kapalıçarşı Beyazıt, Mercan ve Nuriosmaniye arasında yer alıyor.
İçerisinde 24 Kapı, 5 Cami, 10 kuyu, 7 Çeşme 1 Şadırvan, 1 Mektep 1 Sebil, 4bin kadar dükkan, yaklaşık 66 cadde ve sokak buluyor.
11 Ana kapıdan en bilinenleri Beyazıt, Nuriosmaniye, Mahmutpaşa ve Kuyumcular’dır.
Gün içerisinde en yoğun anlarında yarım milyon kadar insana ev sahipliği yapan Kapalıçarşı’nın temeli 1461 yılında Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmaya başlanmıştır ancak asıl büyük bölümleri Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır.

Gelen aramalar:

  • kapalı çarşıyı gez
  • kapalı çarşı gez