Friday, Jan 17, 2020
Ana SayfaEtiketledi"istiklal caddesi"

Amerika'nın en ünlü efsanevi mekanlarından Hard Rock Cafe, İstanbul'da.. İstanbul'daki Hard Rock Cafe ise Beyoğlu İstiklal Caddesinde Galatasaray Lisesinin hemen karşı sokağında yer alıyor. Mekanda resmi Hard Rock ürünlerinin satışı, Cafe ve Restaurant bölümleri yer alıyor. Farklı dekorasyonu, kalitesi ve orjinal kültürü, menüleriyle İstiklal Caddesine ayrı bir

Devamı...

İstanbul'un en çok ziyaret edilen konser mekanlarından olan Babylon, bir çok yerli ve yabancı grubu sahnesinde İstanbullu müzikseverlerle buluşturuyor. Babylon Adres: Şehbender Sokak No:3 Tünel - Asmalımescit-Beyoğlu Tel: 0 (212) 292 73 68 Babylon Ulaşım Daha Büyük Görüntüle

Devamı...

Leb-i Derya, eşsiz boğaz manzarasıyla ve Dünya mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini menüsünde bulundururken, İngiltere'nin en Prestijli gazetelerinden The Sunday Times tarafından Dünya'nın en güzel barlarından biri olarak gösteriliyor. İstiklal Caddesinde Richmond Otel'in 6. katında yer alan eşsiz boğaz manzaralı Leb-i Derya 2006 yılından günümüze  hizmet verirken, minimalist dekorasyonu, manzarası,

Devamı...

limonlu bahçeBeyoğlu civarında bulunan sayısız cafeler içerisinde benim için en özellerinden birisi Limonlu Bahçe.
Bahçe gerçekten de adında olduğu gibi limonlu. Limon, Gül, Manolya, Ihlamur, Yasemin, Çam ve Erik ağaçlarının da bulunduğu mekanda yapılan Limonata benim gibi limonata çılgınları için bir nirvana.

ara cafe beyoğluİstiklal Caddesinde gezerken yorulmamak elde değil, yorulduğunuzda bir nefes alıp çay-kahve içmek veya lezzetli yemekler yiyerek yorgunluk atmanız için güzel bir önerim var; Ara Cafe.
Ünlü Fotoğraf sanatçısı “Ara Güler” ‘in sahibi olduğu gerek dekorasyonu gerekse yemekleri ile orijinal bir mekan Ara Cafe. Üniversite yıllarında bir arkadaşım sayesinde tanıştığım Ara Cafe’nin müdavimi olmuş durumdayım.

litera restaurantİstanbul gezilecek yerleri kadar eğlenecek yerleri ile de nam salmış durumda aslına bakarsanız.
Türkiye’ye gelen Dünya Yıldızları, Futbolcular ilk fırsatta namını her yerde duydukları gece hayatını yaşamak istiyorlar.
Litera Restaurant gece hayatı kadar, lezzetli menüsü ile de akıllarda yer edebilecek bir restaurant. Mükemmel İstanbul manzarası, yemekleri ve gece eğlenceleri görülmeye değer.

İstiklal Caddesi’nde Galatasaray Lisesi’nin hemen yanından aşağı sallanan yokuşta

İstiklal Caddesi diyerek başlamıştık yazılarımıza ve ikinci yazımıza da istiklal caddesinin başlangıcındaki Tarihi Tünel ile İstiklal Caddesi’ni gezmeye başlamak istedim.
İstanbul’da mutlaka kullanmanız, tecrübe etmeniz gereken bir toplu taşıma aracı Tarihi Tünel.
Tarih ve yıllar öncesinde düşünülmüş çok basit bir mekanik ile çalışan vagonlara binip 90 saniyede yukarı çıktığınızda kendinizi şanslı hissedeceksiniz.
Dünyanın en eski 2. toplu taşıma aracı olan Tünel, 1871 de inşaatına başlanandı ve 1874’te sona erdi. Ancak açılması 1875’in 17 Ocak

Taksim

İstiklal caddesi ile başlamak istedim İstanbul’da gezmeye… Taksim’in Beyoğlu’nun simgesi İstiklal caddesi.

Neden mi ? İster sevinçli olun, ister melankolik, ister çaresiz, ister aşık, dilerseniz sadece bir alışveriş kolik veya sadece bir Türk filmi karesi olun ilk gideceğiniz yer İstiklal caddesi.
Tünelden meydana, meydandan tünele kaç sefer yaptığımı bilemem tarihi tramvay sesiyle…