İstanbul’da Fotoğraf Çekecek Yerler

by İSTANBUL'DA GEZ !

istanbul8İstanbul, Dünyanın tartışılmaz en büyük ve en güzel açık hava müzesi olarak, her yıl milyonlarca insan tarafından bir çok tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaret ediliyor. Sultanahmetten İstanbul Boğazına, Kız kulesinden Galata Kulesine, Topkapı Sarayından Yoros Kalesine kadar İstanbul’da bir çok tarihi ve doğal güzellik İstanbul’a yerli yabancı bir çok turisti de beraberinde getiriyor..

Bu özellikleriyle İstanbul, hem bir turizm merkezi hem de dünyanın en güzel karelerinin yakalanabileceği, fotoğraf çekmek için harika bir şehir. istanbuldagez.com olarak İstanbul kazan biz kepçe geziyoruz ve bakıyorum da kimi cep telefonuyla, kimi profesyonel makineleriyle herkes en güzel ve unutulmaz kareyi yakalama telaşında.

ağlayan-kayaİstanbul insanlara bu kadar güzel fotojenik pozlar verince ister istemez İstanbul’da Fotoğraf çeken de bol oluyor madem, bizde sizlere İstanbul’da fotoğraf çekecek en güzel yerleri listeleyelim istedik. İstanbul’da Fotoğraf çekilecek yerler başlığında daha önce de bir makale paylaşmıştık ancak, bu kez işi daha da derinleştirelim istedik. İşte dünyanın en güzel şehri İstanbul’da fotoğraf çekecek yerlerin listesi…

İstanbul’da Fotoğraf Çekecek Yerler

istanbul-boğazıÜsküdar 

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden olan Üsküdar, özellikle Osmanlı döneminde yapılan camileri, Kız Kulesi ve muhteşem boğaz manzarası ile fotoğraf çekilecek en güzel yerlerden.

KuzguncukÇengelköy

Üsküdar’ın harika boğaz manzarası ve tarihi evleri ile geçmişin izlerini halen eskisi gibi taşıyan bu şirin semtlerde, sokaklar arasında kaybolduğunuza hiç üzülmeyeceksiniz.

Fatih

İstanbul’u fatihinden ismini alan Fatih, İstanbul’un merkezi diyebileceğimiz bir ilçe. Tarihi Yarımada İstanbul’unda iz bırakan tüm kültürlerin güzel bir potporisini sunarken, objektifiniz bayram edecek. Her yerde bir tarihi eser, manevi haz ve harika kareler sizi bekliyor.

Süleymaniyeistanbul7

(Caminin arka bahçesindeki İstanbul manzarası anlatılmaz. Çekilir… :))

Ayasofya & Sultanahmet 

Yüzyıllardır birbirine bakıp duran bu iki mabed İstanbul’un özel simgelerinden. Ayasofya ise Dünyanın 8. Harikası kesinlike…

Beyazıt

Kapalı Çarşısı ve camileriyle tarih kokusu her köşede peşinizde…

Eminönü

Mısır Çarşısı, Camileri, Hanları ve Galata manzarası ile alışkanlık yaratan yerlerden. Yemek molanızı burada verin ki Tarihi Eminönü Balıkçısından balık-ekmek yemeden, turşu suyu içmeden ayrılmayın.

Gülhane Parkı

Topkapı Sarayının bahçesi sayılabilecek harika bir park. Sarayburnu manzarası ile İstanbul’da fotoğraf çekerken iyi bir dinlenme yeri olabilir.

Beşiktaş

Sarayların şehri İstanbul’da Yıldız, Çırağan, Dolmabahçe saraylarıyla saray zengini Beşiktaş’ta boğaz manzarası harika.

Ortaköybüyük-mecidiye-camii-ortaköy

Boğaziçi Köprüsü ile kombin olan Tarihi Ortaköy Meydanı ve Büyük Mecidiye Camii ile İstanbul’u kartpostallara taşıyan bir semt.

Yıldız Parkı

Korusu, Köşkleri ve Sarayıyla harika kareler sizi bekliyor…

Dolmabahçe

Dünyanın en güzel stadı, Dolmabahçe Sarayı

istanbul5Sarıyer

Beşiktaş’tan İstanbul’un kuzeyine kadar uzanan harika bir sahil şeridi. Tarihi köşkleri yalıları ve koyları ile her açıdan başka bir kompozisyon için vizörünüze bakın.

Emirgan Korusu

İstanbul’un Lale Bahçesi Emirgan Korusu, özellikle baharın gelmesi ve Nisan ayında lalelerine kavuştuğunda mutlaka ziyaret edilmeli. Çok güzel kareler yakalayacaksınız.

Rumeli Hisarı

Rumeli Hisarı, baharın gelmesiyle açan erguvanlar ve İstanbul Boğaz manzarası muhteşem üçlüden başkası değil…

Rumeli Feneriistanbul4

İstanbul Avrupa yakasında, Karadeniz ve Marmara denizinin karıştığı yerde mavinin de yeşiliyle buluşmaya başladığı şirin bir yer.

Atatürk Arboretumu & Belgrad Ormanı

Burası İstanbul mu diye düşüneceğiniz İstanbul’daki ender yerlerden biri. Harika bir doğa ve doğanın her rengi sayesinde sadece burada yakaladığınız karelerle bile sergi açmak mümkün 😉

Pierre Loti & Haliç Kıyıları

İstanbul’a farklı bir açıdan bakabileceğiniz harika bir yer. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel.

Beykoz

Anadolu Hisarı & Anadolu Kavağı & Yoros Kalesi & Anadolu Feneri, Tarihi Köşkleri, Kaleleri, Koruları, mükemmel İstanbul Boğaz manzarası ile Karadenize kadar uzanan bir yolculuğa hazır olun. Her adımda göznüz vizörünüzde olacak.

saklı-gölRiva

Şirin bir Karadeniz köyünde nehir, deniziyle buluşurken buna tanıklık edenlerden olmak ister misiniz ?

ŞileAğva 

Karadenizin yeşili ve mavisi, doğal güzellikleri, tarihi evleri ve kaleleriyle her adımda bir fotoğrafçıya malzeme verecek zenginlikte…

Adalar

Atları, Faytonları, Kiliseleri, Camileri, Tabiatı ve mavisiyle hangi adaya giderseniz gidin, daha yolculuk sırasında dolmaya başlayacak fotoğraf makinenizin hafızası.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.