Huqqa Restaurant Kuruçeşme

by İSTANBUL'DA GEZ !

huqqa kuruçeşmeİstanbul’un en gözde semtlerinden Kuruçeşmede Reina ve Sortie’nin yanında açılan Huqqa, açıldığı günden beri tüm farklılıkları ile herkesin dilinde.

Atasay’ın sahibi Cihan Kamer tarafından hayata geçirilen proje, alanında Türkiye’de bir ilk. Huqqa Alkolsüz konseptiyle ve Ultra Lüks hizmetleriyle muhafazakarların Reina’sı olarak da biliniyor.

Peki Huqqa’yı bu kadar farklı kılan ve insanların dikkatini üzerine toplamasını sağlayan özellikler neler ?

  • Huqqa, Tripadvisor ziyaretçilerinden de “Beş üzerinden Dört Yıldız” almayı başarmış bir mekan.huqqa menü
  • Huqqa öncelike İstanbul’un en değerli arazilerinden biri üzerine yaklaşık 12 milyon TL’lik bir yatırıma sahip ultra lüks bir mekan. Mekanda siparişler masanıza gelen iPad üzerinden veriliyor.
  • Huqqa menüleri Galatasaray Adası’nın Usta Aşçısının elinden çıkmış. Dünya mutfağına hakim olan şef, Huqqa için yurt dışında incelemeler yaparak özenle Huqqa menüsünü hazırlamış. Yine Huqqa mutfağında New York 7. Cadde’nin en ünlü pizzacısındaki hamur makinesi mevcut. Bu makine Dünya’nın en ince hamurunu imal etmeye yardımcı oluyor.
  • Huqqa, değerli arazisi ve konumuyla İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip.
  • Huqqa Bistro Cafe konseptine sahip Alkolsüz bir işletme. Müşterilerinin yüzde 70’lik kısmı muhafazakar kesimden oluşuyor. Bununla birlikte, Alkol almak istemeyenler ve Arap misafirleri başta olmak üzere ortadoğu ülkelerinden gelen turistlerin de ilgi odağı. Huqqa’da ayrıca Alkol olmadığı gibi Mescit de bulunuyor.
  • Huqqa’da bu eşsiz manzara eşliğinde Nargile içmek de mümkün. Huqqa’nın menüsünde en çok ilgi çeken şeylerin başında Nargile geliyor. Ayrıca menüde Kahvaltılıklardan Atıştırmalıklara, Tatlılardan, Leziz Dünya Mutfağı çeşitlerine de ulaşmak mümkün.huqqa pizza
  • Huqqa tam bir Dünya restaurantı. Dünya mutfağı yanı sıra Doğu ve Batı sentezini dekorasyonuna da yansıtan mekan bu açıdan da İstanbul’da eşsiz.
  • Bir çok ünlü mekanın da tasarımını üstlenen Mimar Mahmut Anlar’ın tasarladığı Huqqa’da bireysel özgürlükler de düşülmüş. Buna paralel olarak insanların kendilerini özel ve rahat hissetmeleri adına farklı kotlarda birbirinden ayrı bölümlerde muhteşem İstanbul manzarasının tadını çıkartmanız mümkün.

450 kişilik kapasiteye sahip olan Huqqa’da açık ve kapalı alanlar mevcut. Bu alanlarda dilerseniz özel günleriniz için organizasyonlar yapmanız mümkün. Dilerseniz 15 kişilik bölümlerde, dilerseniz açık/kapalı alanlarda özel günlerinizi İstanbul Manzarası eşliğinde unutulmaz hale getirerek VIP keyfi yaşayabilirsiniz.

Velhasıl kelam, Huqqa İstanbul’un en lüks ve farklı mekanları başında geliyor. Sahip olduğu farklılıkları ile de bir çok insanın dikkatini çekmeyi başardı.

Huqqa, Kuruçeşme Arena’nın hemen yanında…

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?