Eminönü Süs ve Parti Malzemeleri

by İSTANBUL'DA GEZ !

eminönü kuru kahveci mehmet efendiEğlence’nin mevsimi olmaz elbette ama kabul etmek lazım ki; Nişan, Düğün, Kına, Sünnet, Açık Hava Partileri, Doğum Günü partileri diyince akla hep ilk bahar ve yaz ayları geliyor. Peki tüm bu eğlence hazırlıkları için en uygun alışverişi nereden yapacağım diye düşünüyorsanız, size İstanbul’un en uygun fiyatlı, aynı zamanda en çok çeşidi bir arada bulabileceğiniz süs ve parti malzemeleri satan yerleri anlatmaya başlıyorum. 🙂

Tavsiyem alışverişe giderken mutlaka günün erken saatlerini seçin ki kalabalıktan daha az etkilenin. Çünkü gittiğiniz dükkanların bir çoğu sizin gibi parti ve süs malzemeleri almak isteyen insanlarla dolu ve aynı zamanda toptancılık da yapan bu esnaflar Anadolu’dan da bir çok müşteriyi ağırlıyor.

Eminönü Yeni Cami‘nin hemen yanında Mısır Çarşısının yan duvarındaki kuruyemişçileri, peynircileri takip ederken, MİSSS gibi Kahve kokusunu almaya başladıysanız kesinlikle doğru yoldasınız demektir. Çünkü; Süs ve Parti malzemelerini satan dükkanlar tam da Kuru Kahveci Mehmet Efendinin bulunduğu Hasırcılar caddesinde yer alıyor. eminönü süs ve parti malzemeleri

Hasırcılar caddesinde sağlı sollu bir sürü dükkanda Nişan, Düğün, Sünnet, Doğum günü ve muhtelif partiler için süs ve parti malzemeleri satan bir çok irili ufaklı dükkan bulunuyor. Zaten dükkan önünde bulunan mutlaka birileri sizi dükkan içine çekmek için hazır bekliyor olacakıtr.

Çcocukların Doğum günleri için farklı konseptlerde bir sürü parti malzemesi (Pinyata, Kağıt tabak/bardak, Doğum günü süsleri, Kağıt fenerler, flamalar v.s…) , konfetiler, doğum gününe özel süsler, fotoğraf çekilmek üzere temalı büyük çerçeveler bulunuyor.
Şayet aradığınız süsler veya malzemeler Kına, Nişan veya Düğün için ise onların da dükkan içinde ayrı yerleri var. Kına takımları, Nikah şekerleri için yüzlerce çeşit süs ve parti malzemesi seçilmek üzere sizi bekliyor 🙂

süs ve parti malzemeleriBurada Hilal, ve Engin adlı iki mağaza hem çeşitlilik anlamında hem de fiyatları bazında herkesin dilinde pelesenk olmuş durumda. Bir dükkanda aradığınızı bulamazsanız şayet Hilal veya Engin’e git diye mutlaka bir yönerge alacaksınız.
Alışveriş sonrası eğer hala enerjiniz kalmışsa Mısır Çarşısını ziyaret edin isterim. İstanbul’un en eski alışveriş merkezlerinden olan Mısır Çarşısında ilginizi çekecek bir şeyler mutlaka olacaktır. Yine aynı bölgede Yeni Cami, 1. Abdülhamit’in türbesi ve Hz. Muhammed’in Ayak İzi Şerifi, Büyük Postane, Şekerci Hafız Mustafa gibi bir çok tarihi mekan yer almakta.

Şimdiden iyi alışverişler…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

7 Yorumlar

Şevval Demirbal 29 Ekim 2016 - 21:18

Merhaba. Bu mağazalardan toptan değil de tek ürün almak mümkün mü? Dayımın nişanı var. Nişan tepsisi yapmak istiyorum ama sadece hediye olarak. İşim değil yani. Fazlası işime yaramaz. Bildiğiniz tek ürün satan mağazalar da var mı? İsimleri neler, kimlerdir?

Reply
İSTANBUL'DA GEZ ! 1 Kasım 2016 - 01:15

Merhaba,
Bu mağazaların hepsi tek tek de ürün satıyor. Toptancılıkları yanı sıra perakende satışları da var.
İlginize teşekkürler.
Sevgiler.

Reply
Gurbet 29 Haziran 2017 - 09:20

Adresinizi yazabilir misiniz

Reply
İSTANBUL'DA GEZ ! 12 Temmuz 2017 - 16:48

Burası bize ait değildir. Ancak, adresi yazalım tabii ki; Tahmis Sokak, Eminönü. Kuru Kahveci Mehmet Efendi’nin olduğu sokakta.
İlginize Teşekkürler.

Reply
Arzu 28 Ocak 2018 - 16:54

Pazar günleride açıkmı burası bilginiz varmı

Reply
Ezgi 18 Nisan 2018 - 02:15

Merhaba ben gelin cicegi vemagnek yapmak istiyorum yalniz iyi bi yer ariyorum bu ise yeni basladm size nasil siparis vere bilirim iletisim numarasi ala bilirmiym

Reply
Seda 27 Nisan 2018 - 23:12

Mağazanın ismi nedir okuyabilen varmı

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?