istanbul manzarası

İstanbul’da Gidilecek Yerler: Pratik ve Etkili

by İSTANBUL'DA GEZ !

galata köprüsüYoğun trafiği, nüfusu, insanları, koşturmacası ile İstanbul iş çıkışında evlerimize giderken bir çok insan için çekilmez bir yer olarak gelse de birazdan okuyacaklarınız sayesinde iş çıkışında eşiniz, sevgiliniz, aileniz veya tek başınıza İstanbul’da pratik bir şekilde gidip İstanbul’un keyfini çıkartabileceğiniz bir kaç öneri ile hafta içi akşamlarınızı daha keyifli bir hale getirmek istiyorum.
Bu önerilerimizi pratik ve etkili kılan şey, ulaşımdaki kolaylığı, günün stresinden sizleri biraz olsun uzaklaştırması ve İstanbul’un tadını çıkartabileceğiniz yerler olmasıdır.
kız kulesi

İlk önerim Kız Kulesi Manzarasında Sahlep Keyfi;
Özel otomobilinizle zaten kolay ulaşabileceğiniz bir yer olması ile birlikte, Marmaray veya Otobüs ile de kolayca ulaşabileceğiniz Kız Kulesinin hemen karşısında (Salacak – Üsküdar) ister arabanızda otururken, isterseniz de sıcacık Kız Kulesi manzaralı mekanlarda kış ayının güzel lezzetlerinden sahlepinizi yudumlarken, hem ısınacak hem de İstanbul’da kışın keyfini çıkartacaksınız.
Bunu yaparken çok fazla para harcamanıza da gerek kalmadan güzel kış günlerinin keyfini İstanbul’da çıkartabileceksiniz.
istanbul-ais.jpg

İkinci önerim Beşiktaş Sahil’de Boğaz manzaralı çay keyfi;
Özel otomobiliniz, Vapur ve otobüsle kolayca ulaşılabilen Beşiktaş sahil’de bulunan mekanlarda alkollü ve alkolsüz seçenekleriniz oldukça fazla. Beer Point, Sahil Restorant ve Cafe, Hanedan gibi her bütçeye hitap eden mekanları değerlendirebilir ve deniz manzarası eşliğinde sıcacık çaylarınızı veya çeşitli içecekleri tercih edebilirsiniz. Hem sevdiklerinizle zaman geçirebilir, hem de günün stresini atabilirsiniz çok fazla para harcamadan.

Üçüncü önerim Galata Köprüaltı ve Tarihi Yarımada Manzarası;
Vapur, Tramvay ve Otobüsle kolaya ulaşılabilen Galata Köprüsünün altında On Numara, Aruna Cafe gibi bir çok seçeneğin bulunduğu köprünün alt kısmında deniz ve tarihi yarımada manzarasına karşı yorgunluk atabilir, yemek yiyebilir veya sıcak bir şeyler içebilirsiniz.

Dördüncü ve önerim Tarihi Pandeli Restaurant‘ta Lezzetli Yemekler ve Manzara;
Eminönü Meydanına Vapur, Tramvay, Otobüs, Deniz Otobüsü ve Otomobiliniz ile kolayca ulaşabilir, Tarihi Mısır Çarşısının hemen girişinde sol taraftan merdivenle çıkılan Pandeli Restaurant’ın tarihi atmosferi ile birlikte, lezzetli yemekleri ve manzarasının yanında sessiz ve dingin ortamı ile günün stresinden uzaklaşabilirsiniz.pandeli mısır çaşısı

Önerilerimden sonra hafta içi de akşamları dışarıda güzel zaman geçirilebileceğini hatırlayacak ve en sıkıcı iş günlerinden sonra bile kafanızı dağıtabilecek, belki de zaman ayıramadığınız yakınlarınıza da zaman ayırmayı başaracaksınız.

Yaşadığımız güzel şehrin, İstanbul’un tadını çıkartmaya hemen başlayın. 🙂

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.