İki İlçe Dev Bir Lunapark Vialand

by İSTANBUL'DA GEZ !

vialandBizler çocukken sokağa gelen el yordamıyla çevirdiği zincirli salıncakla mini lunapark keyfi yaşadığımız günler Lunapark kavramı ile bir çağı bitirip yeni bir çağı başlattığında, Amerikan filmlerinde izlediğimiz Disneyland, Amerikan Six Flag eğlence parkları ve Roller Coaster hayallerimizi süslerken Tatilya ile birazcık ağzımıza bal çalan eğlence dünyası Vialand ile bambaşka bir noktaya geldi.

Türkiye’nin ilk ve şu an için tek olan Tema Park’ı Vialand Macera Dünyası, Oyun Dünyası, Efsaneler Dünyası, Şato olmak üzere dört bölümden oluşmakta.
Oyun Dünyası, daha çok küçük yaş grubu oyunları bulundururken Atlı Karınca gibi klasik ve zararsız çocuklara yönelik oyunlar yer alıyor.
Macera Dünyası ise adrenalin dolu eğlenceli biraz da tehlikeli hissettiren Roller Coaster muhadili heyecan yaratan oyuncaklarla büyük yaş gruplarına heyecan yaşatmayı hedefleyen bir tema içerisinde.
Efsaneler Dünyası adını alan bölümde ise İstanbul temalı bir kaç oyuncak mevcut. Bunlardan; Saray Salıncağı, bizim klasik Lunaparklardaki gibi büyük zincirli dönen bir salıncak. Bununla birlikte Fatih’in Rüyası ve Bir Zamanlar İstanbul da aynı tema içerisindeki temalı oyuncaklardan.
Son olarak Şato bölümü, bizleri biraz daha Disneyland ayarında bir bölüm ile masallar diyarına, kahramanların alemine götürmesi amaçlanarak tasarlanmış bir tema olarak ziyaretçileri bekliyor.

Vialand sadece oyun alanları ve tema parklar ile yetinmeyerek Alışveriş ve Eğlence Merkezi olarak iki başka bölüme daha sahip. Eğlence Merkezi’nde sahne sanatları, konserler gibi etkinlikler sergileniyor.
Alışveriş bölümünde AVM’lerdeki mağazaların ürünlerini bulabileceğiniz mağazalar olduğu gibi Tema Park’a özgü hediyelik eşyaların satın alınabilmesi için tasarlanmış.
Alışveriş bölümünde özel doğum günü kutlamaları ve fast food bölümleri ile cafeler de mevcut.

600.000 metrekare’lik dev bir arazi üzerinde kurulu Vialand Eyüp ve Gaziosmanpaşa Belediyeleri sınırları içerisindedir.
Vialand, TEM ve E-5 otoyollarının ortasında yer alması nedeniyle ulaşımın kolaylıkla sağlandığı bir konumda yer alıyor. Ziyaretçiler kişisel araçlarıyla bölgeye rahatlıkla ulaşabilecekleri gibi, şehrin çeşitli bölgelerinden belirlenen saatlerde kalkacak olan özel servis araçlarıyla da bölgeye ulaşım sağlayabilecekler.
Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi’nde bulunan Vialand’e 49Y Şişli – Yeşilpınar, 49T Taksim – Yeşilpınar, 39D Yenikapı – Yeşilpınar İETT otobüsler iile ulaşmaları mümkün.

Kocaman Eğlenceli bir gün için tüm aile bireylerine hitap eden Vialand sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

1 yorum

Mehmet Uğur ŞAHAN 20 Kasım 2013 - 18:08

Kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden birisi. Ücret olarak biraz el yaksada aileler için özel indirimleri bulunmakta. Gerek parkın tasarımı gerek oyuncakların/oyun alanlarının teması ve suni şelalesi size muhteşem bir görsel şölen yaratıyor. Bir kaçı hariç hepsini denedim. Ve diyebilirim ki 360 denen sizi hallaç pamuğu gibi ordan oraya savurup adrenalinizi tavan yaptıran evlere şenlik oyuncağı ile adına zindan denen korku tünelini tek geçerim, gördüklerimin en iyisi… Yağışlı bir günde gittiğim için roller coaster çalıştırılmıyordu, baya üzülmüştüm. Ama bu şekilde dahi kesinlikle çok memnun kalmıştım. Kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyorum…
Bu arada; adalet kulesine sakın binmeyin :))

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?