dialogue in the dark

İstanbul’da Tarifsiz Bir Deneyim; Karanlıkta Diyalog

by İSTANBUL'DA GEZ !

dialogue in the darkDünya’da 130 kentte 7 milyondan fazla insana dokunmayı başaran Karanlıkta Diyalog, Hayatımız akıp giderken unuttuklarımız ve görmezden geldiklerimizi bizlere hatırlatmak için İstanbul’a geldi.
Görme Engelli insanların yaşadıklarını ve düşündüklerini hiç bir zaman anlayamayacağız belki. Onlar karanlık dünyalarında bir çok zorluk ve mücadele içerisinde aramızda var olmaya ve hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.
Görme Engelliler de hayatın içinden ve bizden insanlar. 1,5 saat de olsa onlar gibi yaşayıp onları anlamak kendinizi bir görme engellinin yerine koymak ister misiniz ?

İstanbul Gayrettepe Metro istasyonunda özel bir alanda kurulan “Karanlıkta Diyalog” sergi alanında bu eşsiz deneyimi 31 Mart 2014 tarihine kadar yaşayabilirsiniz.

Karanlıkta Diyalog, Görme engellileri biraz olsun anlayabilmek, onlar gibi yaşamak, vapura binmek, karşıdan karşıya geçmek, yemek yemek gibi bir çok deneyimi sizlere yaşatmak ve Görme Engelli insanlar gibi düşünmemize onların yerine kendimizi koyabilmemize 1,5 saat de olsa imkan veriyor.
Görme engelli rehberler tarafından yönlendirileceğiniz Karanlıkta Diyalog parkurunda Görme engelli rehberler, sizin dokunarak, koklayarak, tadarak ve duyarak “yeni ve farklı” bir biçimde görmenizi sağlayacak ve sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkartacaklar.

Bu çok farklı ve bir o kadar da gerçek deneyime gelirken rahat topuksuz ayakkabılar getirmenizi öneriyoruz. Karanlık bir ortamda gerçekleşecek deneyime cep telefonu, saat, parlak mücevher gibi ışık verecek şeyler alınmıyor ancak, sizlerin değerli eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir emanet dolabı tahsis ediliyor.
Çocuklarınız için 1 saat sürecek olan deneyim yetişkinler için 1,5 saat sürerken konuşmak, eğlenmek, sorular sormak gibi deneyimlerinizi arttıracak her türlü faliyet serbest.karanlıkta diyalog istanbul

Belki de bu 1.5 saat sonrasında hayatınız değişecek, yaşama farklı bir gözle bakmaya başlayacaksınız. Elinizdekilerin değerini çok daha iyi anlayacaksınız.

Bu eşsiz deneyimi yaşamak için Tıklayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.