Passolig Kart Nasıl Alınır ?

by İSTANBUL'DA GEZ !

passolig kartTürk Sporunun başına bela olan Spor’da şiddet yıllardır kanayan bir yaramızdı. Önce çıkan Spor’da şiddet yasası ve akabinde stadyumlara ve etkinliklere girişlerde kimlik denetlemesi konusunda yapılan çalışmalar ülkemizde Passolig terimini lugatlarımıza ekledi.

Peki nedir bu Passolig ve Passolig nasıl alınır ?

Passolig, öncelikle Futbol branşı için uygulanmaya başlanan ve bilet kavramını hayatımızdan çıkarıp e-bilet’i bizlerle buluşturan, Türkiye Futbol Federasyonu ile Gençlik ve Spor bakanlığı ortak çalışması ile yapılan bir organizasyon.

Passolig‘in amacı;

* Karaborsa bilet uygulamalarının önüne geçmek. Herkesin kendi hesabından bilet alarak fazla bilet alış-satışının önüne geçmeyi planlıyor.
* Stadyumlara girenlerin kimliklerini kolayca tespit etmek ve olası olumsuzluklarda sorumlu kişileri kolayca belirleyebilmek.
* Bilet sırası beklemeden kolayca e-bilet satın almak.
* Herkesin kendi numaralı koltuğunda oturarak olası olumsuzlukları engellemek.

Passolig aynı zamanda kullanıcılarına çeşitli avantajlar da sağlayacak;

* Sahip olacağınız Passolig kartınız aynı zamanda bir kredi kartı veya banka kartı olarak elinize ulaşacak. Bu nedenle Passolig kartınızla dilediğiniz yerden alışveriş yapabileceksiniz.
* Temassız işlem özelliği ile 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi Passolig kartınız ile 1 saniyede ödeme imkanına sahip olacaksınız.
* Passolig anlaşmalı kurumlarda özel indirimler ve kampanyalardan faydalanma imkanına sahip olacaksınız.
* Passoligkartınızı şimdilik Gaziantep, Kayseri, Kütahya, Düzce, Aksaray, Bursa illerinde toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanabileceksiniz. (Anlaşmalar sağlandığında Ulaşım kart olarak kullanılan il sayısı artacaktır.)

Passolig kartı ile ilgili çalışmaların devam ettiği ve ilerleyen zamanlarda konser, tiyatro gibi etkinliklerde de kullanılmaya başlayacağı hakkında çeşitli söylemler mevcut.

Passolig Kartı Nasıl Alırım ?

Passolig kartını almak için öncelikle BURAYA tıkayarak formu doldurmanız gerekmektedir.
Formu doldurma sırasında fotoğraf da eklemeniz gerekecek bununla ilgili detaylı bilgi yine PASSOLİG adresinde bulabilirsiniz.

PASSOLİG ile ilgili sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Passolig kartınızı aldıktan sonra PASSO.COM.TR adresinden Passolig kartınıza TL yükleyebilir ve maç biletinizi satın alabilir veya ulaşım kartınıza TL yüklemesi yapabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.