İstiklal’in Kalbi Asmalı Mescit

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstiklal Caddesi’nin Lezzet ve Eğlence duraklarının başında gelir Asmalı Mescit. Beyoğlu Tarihi Tünel’den çıkınca karşınıza gelir ilk Asmalı Mescit mekanları.
Sokaklarındaki tabureleri, filmlere ev sahipliği yapan mekanları (11 Leblon, Issız Adam filmindeki Cemal Hünal’ın sahibi olduğu mekan olarak oldukça nam salmıştı o dönemde), farklı atmosferi ile başka bir fenomen İstiklal Caddesinde…

Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen grupların, şarkıcıların sahne aldığı bir çok mekana ev sahipliği yapar Asmalı Mescit.
Bronx İstanbul, Küçük Otto, Balkon, Babylon, Jolly Joker ve daha bir çok mekanda müzik ziyafeti çekebileceğiniz gibi İstiklal Caddesinin tarihi atmosferinde Dünya ve Türk mutfağının eşsiz yemeklerinin tadına da bakabilirsiniz. 11 Leblon, Fıccın, Canım Ciğerim, Gemi, Tavanarası, Ehlikeyf ve daha nicesini saymak mümkün.
Tarihi İstiklal atmosferini yaşamak, sokaklarda tabure üstünde eski dostlarla iki lafın belini kırmak için eşsizdir Asmalı Mescit’te. Gece mekanların ışıkları, gündüz ise Asmalı Mescit’in eşsiz tarihi eşliğinde hayatın tadını yaşamaya devam edebilmek için, sokak kültürünün devamlılığı için zaman zaman Asmalı Mescit Festivalleri de düzenlenerek bu güzel bölgeye sahip çıkmaya çalışıyor İstiklal ve Asmalı Mescit hayranları.

Velhasıl kelam, Bir gün İstiklal Caddesine yolunuz düşerse Asmalı Mescit havasını solumadan yolunuza devam etmeyin ve İstanbul’da Gezinmeye devam edin derim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.