Fethi Paşa Korusu’nda Tarihle Manzara Ayaklarının Altında

by İSTANBUL'DA GEZ !

fethi paşa korusuHep ışıklı, kalabalık yerlerden bahsettim şimdiye kadar ve düşündüm ki İstiklal Caddesinden sıkılmak zordur ancak, kafanızı dinleyeceğiniz, boğazın ve İstanbul’un tadını çıkartabileceğiniz ıssız ve nezih bir tavsiye vermek istedim.
Fethi Paşa Korusu… Üsküdar’daki boğaz iskelesinden yürüme mesafesinde kanlıca yönüne doğru yürüdüğünüzde kolayca ulaşabileceğiniz bir yer.

Oksijeni bol, ağaçlar ve yeşillikler içerisinde, dileyene kahvaltı dileyene Türk mutfağından lezzetler ile hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinden bahsetmek istiyorum.
Tam zamanı şimdi Fethi Paşa Korusu’nun. Güzel bir sabahın ilk saatlerinde Fethi Paşa korusuna giderek temiz havanın ve yeşilliğin tadını çıkartarak yapılacak bir yürüyüşün ardından Sarayburnundan Ortaköy’e uzanan boğaz şeridinin manzarası eşiliğinde sıcak çayınızı yudumlayarak yapılacak bir kahvaltının vereceği mutluluk eşsizdir.
Sosyal tesisler içerisinde kafeterya ve restoran mevcut, dilerseniz güzel bir akşam üstü yürüyüşü ve seyir balkonundaki manzarada kafanızı boşalttıktan sonra yine manzara eşiliğinde güzel bir yemek keyifli bir hafta sonu geçirmek yanında kafasını dinlemek isteyenler için oldukça güzel bir alternatif.

Şimdi sıkı durun… Fetih paşa korusu girişinin tam karşısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Paşalimanı Sosyal Tesisleri yer alır. Fethi Paşa korusunda yüksekten gördüğünüz manzarayı denize sıfır izlerken yiyeceğiniz birbirinden lezzetli yemekler İstanbul’da yaşadığınız için kendinizi şanslı hissetmenizi sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.