Madame Tussauds İstanbul

by İSTANBUL'DA GEZ !

Türkiye’yi Dünyanın en iyi futbol takımlarından Barcelona’da futbol oynayarak temsil eden Arda Turan’la Selfie çekmek ister misin? Yada Dünyanın en hızlı insanı Usain Bolt’a dokunmak? Dur! daha bitmedi. Yaşar Kemal ile karşılıklı oturmak, Mustafa Kemal’i, Kıvanç Tatlıtuğ, David Beckham, Brad Pitt, MFÖ, Barış Manço ve daha nice ünlü ismi yakından görmek ister misin?

Şaka değil, Spor, siyaset ve sanat dünyasından yerli ve yabancı ünlü insanların bire bir aynısı olan 60 balmumu figürün sergilendiği, 250 yıllık tarihiyle Dünyanın en büyük balmumu heykel müzesi “Madame Tussauds” İstanbul‘da açıldı.

İstanbul’un ikinci ve en büyük balmumu heykel müzesi Madame Tussauds İstanbul Balmumu Heykel Müzesi, Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesinde Grand Pera’da açıldı.

Madame Tussauds İstanbul, İstanbul’da daha önce açılan Jale Kuşhan Balmumu heykel müzesine göre hem daha eski bir tarihe sahip hem de Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesindeki heykeller Rus yapımı iken, Madame Tussauds İstanbul‘da sergilenen heykeller Avrupa yapımıdır.

Madame Tussauds İstanbul‘daki figürlerin her birinin değeri yaklaşık 300.000$. Yapımı oldukça zahmetli bir süreci içeren heykeller için haftalarca uzman kadrolar ayrıntılı ve hassas bir çalışma içerisinde çalışırlar.

Dünyada New York, Las Vegas, Tokyo, Sidney, Londra, Amsterdam, Viyana gibi toplam 23 şehirde Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi yer alıyordu. 24. Madame Tussauds Balmumu heykel Müzesi İstanbul’da Kasım ayının son haftasında açıldı.

Madame Tussauds İstanbul’u ziyaret etmeyi düşünüyorsanız biletleri online olarak internetten almanız halinde indirimden faydalanabilirsiniz. Madame Tussauds İstanbul online bilet almak için tıklayın.
Madame Tussauds İstanbul 
biletlerinin VIP ve standart bilet seçenekleri dışında İstanbul Sea Life Akvaryumda da kullanabileceğiniz ortak biletleri de mevcut. Bu ortak biletlerden almanız halinde hem Madame Tussauds İstanbul hem de İstanbul Sea Life Akvaryumu gezebilecek hem de indirimli fiyattan yararlanabileceksiniz.

Madame Tussauds İstanbul ve İstanbul Sea Life Akvaryum ortak biletlerinden satın almak için tıklayın.

Madame Tussauds İstanbul Nerede, Nasıl gidilir?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.