Seyir Terrace Rumeli Hisarı

by İSTANBUL'DA GEZ !

rumeli hisarı seyir terasRumeli Hisarı’nın hemen yanı başında bulunan bir çok mekandan biri de mükemmel manzarası ile Seyir Terrace Restaurant.

Seyir Terrace’ın Rumeli Hisarına komşu mükemmel İstanbul Boğaz manzarası sayesinde hem Anadolu yakasının yemyeşil sırtlarını görebiliyorsunuz hem de masmavi deniz manzarası içinizi açıyor..

Seyir Terrace, menüsü ise çok çeşitli. Özellikle Pazar günleri saat 15:00’e kadar geniş bir kahvaltı menüsü bulunuyor. 50 çeşit ekmek, çeşitli hamur işi kahvaltılıklar, menemen, omlet gibi geniş bir kahvaltı yelpazesi var. (Ancak, Pazar günleri 15.00’ten önce gidenler için diğer menü seçenekleri oldukça kısıtlı. Eğer yemek yemek için Seyir Terrace‘a gidecekseniz, mümkünse bu saatten sonra gidin.) Seyir Terrace’ın diğer menülerinde ise Dünya ve Türk Mutfağından seçenekler mevcut.
Seyir Terrace’ın kendine en çok güvendiği bir diğer hizmeti ise Fasıl Geceleri. Fasıl akşamları için ayrı bir menü tertip edilmiş. Seyir Terace Agora Meyhanesi, “İstanbul’un Tek Boğaz Manzaralı Meyhanesi.”

seyir teras rumeli hisarıSeyir Terrace Açık Hava Meyhanesi Fasıl gecelerinde;  DJ ile Taş Plak, Ustalara Saygı -Zeki Müren & Barış Manço-,  Hadi Gari Fasıl Grubu, Oryantal Dans Şov, Canlı Performansla Oksana Rusavskaya ve Orkestrası &  Gökhan Ay ve Orkestrası misafirleri için performans sergiliyor. Fasıl ücreti 150 TL.

Seyir Terrace’de bir kaç bahçeli teras var ve bu terasların hepsi aynı manzaraya sahip yemyeşil ağaçlarla bezenmiş durumda.

Rumeli Hisarı yanındaki Kemalettin Cami’nin yanındaki merdivenlerden çıktığınızda geniş bir alanda bir kaç ayrı bahçeli bölümden oluşan Seyir Terrace’ye ulaşıyorsunuz. Araçla gitmek isterseniz eğer, Rumeli Hisarı’nın az ilerisinden çıkan tatlı yokuştaki tabelaları takip ederek Seyir Terrace’a ulaşmak mümkün.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.