ViaSea Akvaryum

by İSTANBUL'DA GEZ !

Dünyanın İlk İklim Temalı Akvaryumu olan ViaSea Akvaryum, birbirinden güzel etkinlikleriyle Viaport Marina Tuzla’da ViaSea Eğlence Adası‘nda…

Her yaştan ziyaretçisine mavi suların altındaki gizemin kapılarını ardına kadar aralayan ViaSea Akvaryum, su altı yaşamın sıkı takipçileri, deniz tutkunları ve çocukların ilgisini çekecek bir çok özelliği ile ön plana çıkıyor.

ViaSea Akvaryum’daki en dikkat çekici özelliklerden biri de gezdiğiniz tüm alanlarda görevlilerin olması ve tüm sorularınıza cevap verecek donanıma sahip olmaları. Böylece gezerken aklınıza takılan tüm soruları anında cevaplamış olacaksınız.

Balıkları Siz Beslemek İster Misiniz?

ViaSea Akvaryum, İstanbul’da gezilecek yerler listesinde sadece bir akvaryum olarak değil, diğer gezi adreslerinden farklı olarak, gezerken ziyaretçilerine bir çok farklı deneyimi yaşatan, öğreten bir programla hizmet veriyor.

İstanbul’da vapurlara bindiğinizde martıları beslerken yaşadığınız heyecanı, keyfi bir düşünsenize. Yada yaz tatilinde tekne kıyısında duran balıkların attığınız ekmekleri yerken yaşadıklarınızı. ViaSea Akvaryum‘da tüm bunların ötesinde biberonla KOİ Balıklarını besleme deneyimini ve günde sadece bir kaç kez olan Vatozları ellerinizle besleme şansını ve heyecanını yakalayabileceksiniz.

Dünya’nın Denizleri, Okyanusları, Amazon Nehri, Hazar Denizi ve Malavi Gölü de ViaSea Akvaryum’da

ViaSea Akvaryum’da Dünyanın çeşitli denizlerindeki canlıları doğal yaşamlarında izleyebiliyorsunuz. Peki sadece Denizler mi? Hayır tabii ki ViaSea Akvaryum’da dünyadaki çeşitli okyanuslarında yaşayan canlıları ve hatta Amazon nehri, Dünyanın En Eski Gölü Malavi ve Hazar denizindeki canlıları da doğal yaşamlarındaki gibi gözlemleme şansı bulacaksınız.

 

ViaSea Akvaryum’un Sırları Sahne Arkası Sizi Bekliyor…

ViaSea Akvaryum‘u gezerken gördüğünüz tüm balıkların nasıl, hangi şartlarda ve nelere dikkat edilerek kimler
tarafından yaşatıldığını ve beslendiğini öğrenmek için ViaSea Akvaryum’un sahne arkasına geçebiliyorsunuz. Yukarıya çıktığımda aşağıda gördüğüm vitrine benzeyen akvaryumların meğerse kocaman bir havuz olduğunu gördüm. Yukarıda işinin en iyisi olan bir sürü ekip, balıkların su sıcaklığından, suyun tuzluluk oranına kadar her şeyi inceliyor
ve bu güzel canlıları evlerindeki gibi rahat etmeleri için uğraşıyor. Hastalanan ve yaralanan balıkları rehabilite ediyor ve hatta tüm balıklar için yemleri özel olarak burada hazırlanıyor. Artık siz de bu sahne arkasında yer alıp akvaryumun sırlarını öğrenecek hatta yakında suyun içinde balıklarla birlikte yüzebileceksiniz… (Bu gizli bilgiyi sizin için öğrendim 🙂 Hadi yine iyisiniz.)

Minikler için Özel Nautilus

Dünyanın ilk kullanılabilir Denizaltısı olan Nautilus’tan esinlenilerek ahşap olarak üretilen Denizaltı minik misafirler için eğitim yuvası olarak hizmet verecek. 🙂

Dünyanın Bilgisi ViaSea Akvaruyum’da!

ViaSea Akvaryum ziyaretçileri gezi sırasında interaktif ekranlar ve su altı hayatı ile ilgili az bilinenleri de herkese ulaştırıyor. Bu bilgi ekranları sayesinde siz de gezerken öğreneceksiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.