Anadolu Kavağı Nerede?

by İSTANBUL'DA GEZ !

yoros-kalesiİstanbul’un harika manzaraları, İstanbul‘un harika tepelerinden, kıyılarından farklı farklı kareler sunuyor bizlere. Anadolu Kavağı’da güzel İstanbul manzaralarının türlü türlüsünü barındıran eşsiz yerlerden biri.

Anadolu Kavağında harika manzaraların tadını çıkartacağınız restoran ve kafeler oldukça fazla. Anadolu Kavağının hemen tepesinde yer alan Yoros Kalesi Doğu Roma İmparatorluğu ve Cenevizlilerden kalan bir eser olarak İstanbul Boğazının bekçisi gibi boy gösteriyor.anadolu-feneri

Yoros Kalesinden İstanbul’un 3. Boğaz köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü harika bir şekilde izlenebiliyor. Yoros Kalesinin diğer tarafında ise İstanbul Boğazının neredeyse tamamı harika bir manzara veriyor izleyenlere.

Anadolu Kavağı yakınlarında Hz. Yuşa Tepesi de yer alır. Anadolu Kavağına yaklaşık 15 km yakınlarında ise Anadolu Feneri, Poyraz Köy ve artık açıldığına göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü yine
oralara kadar gitmişken ziyaret edilebilecek yerlerden. 😉

yoros-kalesiAnadolu Kavağı, İstanbul’da gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden…

Anadolu Kavağına nasıl gidileceğini aşağıdaki haritadan öğrenebilirsiniz.

 

 

Anadolu Kavağı Nerede, Nasıl gidilir ?

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.