yaşar usta dondurma

Efsane Lezzet Dondurmacı Yaşar Usta

by İSTANBUL'DA GEZ !

1962 yılında 5 yaşında bir çocukken meslek hayatına atılan Yaşar Usta, “Dondurmanın sırrı gayet basittir. Dört püf noktası vardır; Birincisi temizliktir, İkincisi dürüstlüktür, Üçüncüsü sevgidir, Dördüncüsü tüm müşterileri ailenin bir ferdi olarak görmektir.” felsefesi ile İstanbul Bostancı’da İstanbul’un en güzel dondurmasını yapıyor.
18 çeşit Sorbe ve 17 Çeşit Dondurma yapan Yaşar Usta, mevsim meyveleri dışında bir meyve kullanmazken sütün ve meyvelerin organik olanlarını kullanıyor. Öyle ki yediğiniz dondurmanın meyvesinin nereden geldiğini listede Çilek -Dikili, Limon – Mersin, Kavun – Kırkağaç gibi… görmeniz mümkün.

İlk gittiğimde dondurma veren Yaşar Usta, dondurmasını onuru gibi koruyor. Ön yargı ile tatmak istediğim Tahinli dondurmayı külahıma koymadan önce Yaşar Usta; “Dondurmayı tükürürsen kavga çıkar, dondurmamı yere attırmam” diyerek açık bir şekilde uyardığında lezzetinin ne kadar arkasında olduğunu anladım.

dondurmacı yaşar ustaYaşar Usta’ya dondurma yemeye gittiğinizde; Şeftali, İnek Sütlü Kaymak, İncir, Kavun, Karpuz, Tahin, Çikolata, Kestane, Badem, Ceviz, Beyaz Çikolata, Gül gibi bir çok farklı lezzeti tatma fırsatınız olacak.

Bostancı Lunapark ışıkları minibüs yolu üzerinden Kadıköy yönüne giderken Shell Benzin istasyonunun tam karşı sokağında yer alan Yaşar Usta’nın dondurmalarında meyvelerin parçacıklarını ağzınızda hissederken, dondurma değil sanki soğuk meyve yiyormuş gibi bir lezzetle karşılaşacaksınız.

Yaşar Usta’nın lezzetli dondurmalarından favorilerim; Tahin, Şeftali, Kavun, İncir… Farklı lezzetler peşindeyseniz ve gerçek dondurma tadını arıyorsanız Dondurmacı Yaşar Usta İstanbul Anadolu Yakası Bostancı’da…

yaşar ustaBu arada Dondurmacı Yaşar Usta’dan dondurma yemek için gittiğinizde uzun kuyruklarla karşılaştığınızda şaşırmayın… Bu lezzet Kaçmaz !

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.