İstanbul’da Keyifli Yaşam Rehberi

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstanbul zor şehir ! Yaşamak, ayakta kalmak, bir yerden başka bir yere gitmek, kalabalıkla boğuşmak, stresle başa çıkmak… Kısacası İstanbul’da yaşayanlardansanız öncelikle kocaman bir tebriği hak ediyorsunuz. Tebrikler İstanbullu !

Peki İstanbul‘da yaşamak bu kadar zorken, İstanbul’da hayatı biraz daha kolay ve keyifli hale getirmek, uygun fiyata yemek yemek, İstanbul’da gezilecek yerlere kolay ulaşmak, İstanbul’un keyfini çıkartmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ?

istanbuldagez.com sizin için İstanbul’da keyifli yaşam rehberi hazırladı.

İstanbul Trafik Durumunu Gösteren Uygulama

İstanbul’un en büyük sıkıntısını şöyle bir düşünürsek, İstanbul’da yaşamak şart değil herhangi başka bir şehirde bile yaşasanız Trafik dersiniz eminim. 🙂

Akıllı telefonlar artık neredeyse herkesin elinde olduğuna göre İstanbul’da gezilecek yerlere veya İstanbul’da bir yerden başka bir yere ulaşım konusunda size anlık İstanbul trafik durumunu bildirecek ve hatta kısa trafiksiz kaçış yollarını gösterecek bir uygulama şart. Bu uygulama sayesinde İstanbul’da yaşamanın en zor adımlarından birini kolaylaştırmak için önemli bir adım atacaksınız.

İstanbul Kart

İstanbul’da aracınız yoksa size en çok yardımcı olacak şey İstanbul Kart.( İstanbul Kart Nasıl Alınır ?) İstanbul’da Büyük Şehir Belediyesine bağlı toplu taşıma araçları (Vapur, Otobüs, Tramvay, Füniküler, Metro, Metrobüs) İstanbul Kart ile çalışıyor ve para geçmiyor.
Aracınız olsa da İstanbul’da seyahat etmek için zaman zaman trafik çilesi yaşamdan bunu yapmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka bir İstanbul Kart almanızı tavsiye ederim.
İstanbul’da gideceğiniz yerleri belirlerken de İstanbul Ulaşım Haritası (Harita için tıklayın) sayesinde ulaşım entegrasyonlarını takip edebilir ve zaman kazanabilirsiniz.

Vapur & Manzara & Simit & Çay

İstanbul’da keyifli yaşam rehberi demişken, İstanbul’da en keyifli seyahat deniz yoluyla olanı… Özellikle de şehir hatları vapuru.

İstanbul’da bir kıtadan diğerine dakikalar içinde geçerken, süper bir manzara eşliğinde vapur & simit & çay keyfi keyifli ve ekonomik bir seyahat geçirmenizi sağlayacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.