İstanbul’da Sevgililer Günü İçin Öneriler

by İSTANBUL'DA GEZ !

Ve yılın beklenen gününe artık çok az kaldı. Hangi gün diye düşünüyorsanız sevgiliniz yok demektir. 🙂 14 Şubat Sevgililer Günü, sevgiliniz olsun olmasın tüm insanların heyecanla beklediği, sevgilisi olanların hediyeler, evlenme teklifleri ve romantik anlar hayalleri ile heyecanla beklenirken, sevgilisi olmayanlar her 14 Şubat’ı sihirli bir gün gibi düşler ve o gün bir mucize olmasını bekler. Kim ister ki sevgilisiz bir sevgililer günü ?

Dünya’nın En Romantik Şehirleri arasında ilk sıralarda yer alan İstanbul’da 14 Şubat Sevgililer Günü nasıl geçmeli diye düşünüyorsanız okumaya devam edin.

İstanbul’da Romantizm denince akla öncelikle güzel manzaralara sahip Galata Kulesi, Kız Kulesi gibi manzarası güzel mekanlar gelir. Bakalım İstanbuldagez.com için İstanbul’un en romantik yerleri neredeymiş.

kız kulesi
1- Kız Kulesi
Kim ne derse desin, her kadının hayali bir gün Kız Kulesine romantik bir gece geçirmek için gitmektir. İstanbul Boğazının ortasında; Tarihi Yarımada, Boğaz Köprüsü ve mükemmel manzaralı İstanbul’da AŞK’ın simgesi olmuş bir mekan.
Bugün Cafe – Restorant – Club olarak hizmet veren Kız Kulesi şüphesiz iyi bir 14 Şubat tercihi olacaktır.

club
2- Suada (Galatasaray Adası)
İstanbul Boğazının ortasında, Boğaz Köprüsünün ışıkları suya aksetmiş ve siz bu romantik atmosferde İstanbul Manzarasının keyfini çıkartıyorsunuz. Masada Güller ve Mumlar eşliğinde Romantik bir yemek…
Size küçük bir tüyo vermeliyim ki eğer bir evlilik teklifiniz varsa cevabı şimdiden vermek mümkün; Kocaman bir EVET…
İçersinde Dünya ve Türk Mutfağının Lezzetli temsilcilerini bulunduran Suada’da 14 Şubat çok güzel geçecek…

lacivert restorant
3- Galata Kulesi
İstanbul ile bütünleşmiş ve süper manzarası ile İstanbul’un büyüsüne kapılmanız için biçilmiş kaftan denebilecek bir başka mekan. Cafe – Restorant – Club olarak hizmet veren Galata Kulesi de alternatifleriniz arasında mutlaka olmalı.

4- Lacivert Restorant
İstanbul’u İstanbul yapan iki köprü ışıl ışıl masanızın hemen dibinde İstanbul Boğazı’nın serin sularını ışıldatıyor. İstanbul Anadolu Yakasında Anadolu Hisarı’nın Nezih mekanlarından birinde Sevgililer Günü oldukça keyifli ve romantik geçecektir.

360istanbul

5- 360 İstanbul
Tarihi bir Apartman’ın zirvesi; Mısır Apartmanı… İstanbul’un Mükemmel Manzarası eşliğinde Kaliteli, Şık ve Lezzetli yemekler sunan son derece romantik bir restoran.
14 Şubat’ta romantik bir akşam yemeği için iyi bir alternatif…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.