Pera Müzesi 10. Yıl Partisi

by İSTANBUL'DA GEZ !

pera müzesiNitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla, Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın 8 Haziran 2005’te ziyarete açtığı Pera Müzesi, özel etkinliklerle 10.yaşını kutluyor.

10. yılını 5 Haziran Cuma günü kutlayacak olan Pera Müzesi, kutlamalar kapsamında tam gün ücretsiz gezilebilecek. Saat 10:00 ile 01:00 arasında ücretsiz gezilebilecek olan müzede 19:00 – 01:00 saatleri arasında ise Pera Cafe’de DJ Kulakkurdu ve DJ Yabancıdeğil 10.yıla özel müzik performansları ile partiye renk katacak.

Pera Müzesi konukları aynı zamanda, Kanadalı genç sanatçıların Pera Müzesi’nin 10. yılı için özel olarak hazırladıkları ve müze cephesini şehre uzanan bir sanat eserine dönüştüren gör/bak/deniz (sea/see/saw) başlıklı eseri de ilk defa görme fırsatını yakalayacaklar.

13 Mayıs’ta ziyarete açılan Grayson Perry: Küçük Farklılıklar ile Cecil Beaton: Portreler sergilerinin yanı sıra Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri ile Kahve Molası koleksiyon sergileri de saat 01:00’e kadar gezilebilecek.

Pera Müzesi 5 Haziran Cuma günü 10:00 – 01:00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.