Cafe Palas Bistro Erenköy Lezzet Kumpanyası

by İSTANBUL'DA GEZ !

Cafe PalasCafe Palas her yanı camlarla çevrili açık ve kapalı iki mekanın bütünleşmesi ile oluşmuş ferah bir mekan. Duvar diye bir kavram yok gelen görüntüde.
Dış tarafta sigara içilmesine ve kapalı tavan olmasına rağmen hava berrak ve temiz.
Derken kumandaya dokunur personel dış kuşak tavanı açılır ve hava temizlenir ve tekrar kapanır tavan brandası. Bu konuda hassas bir mekan herkesi rahatlatan bir hassasiyet ve oldukça ferahlatan bir uygulama.

Önce Menengiç kahvesini çok önerdi herkes, dinledim ve inanılmaz bir lezzet ile karşılaştım. Bu lezzeti yaşamadan, tatmadan anlatmak çok zor. Antep fıstığı buram buram burnunuzu doldururken kahvenizi yudumluyorsunuz.
Menü çok kalabalık. Yok yok menüsü var burada; Pizza, Makarna, Başlangıç atıştırmalıklar, Salatalar, Burgerler, Paniniler, Dürümler, Kahvaltı, Krep, Sandviç, Yumurtalar, Deniz ürünleri, Çin erişteleri, Türk Mutfağı özel menüsü (Anavatan Mutfağından), Sıkı diyetçilerin diyetlerini bozmayacak kalorisi düşük menü, içecekler, tatlılar ve kahveler…

cafe palasMenüyü saymak zor olduğu gibi orada da menüdekileri aklınızda tutmak ve tercih yapmak daha da zor.
Bu arada son zamanların en yaratıcı ve ilgi çekici amerikan servis ile karşılaştım. Bir İngilizce kursu Cafe Palas’ın amerikan servilserine güzel bir tasarımla reklamını yapmış. Çatal, Kaşık ve Bıçak nereye konur, Bardak ve Ekmek yeri gibi amerikan servis üzerine çizimler yapılmış ve bu bilgileri İngilizce vermişler. Birazcık hevesli olanlar için birkaç kelime İngilizce yemek terimlerini öğrenmek akılda kalıcı bir şekilde sunulmuş.cafe palas

Menüden; Limonata, Menengiç Kahvesi, Bonfile Burger (Steak Burger), Peynirli Mantarlı Burger, Beyaz Çikolatalı ve Franbuazlı Profiterol favorilerim…

Menengiç Kahvesi ve Beyaz Çikolatalı Franbuazlı Profiterol tam usta işi lezzetler. Kesinlikle deneyin pişman olmazsınız.

Pendik-Kadıköy minibüs yolu üzerinde Erenköy’de bulunan Cafe Palas Bistro, Cafe & Restaurant olarak inanılmaz keyifli bir mekan.
İç kısımda sessiz ve kafa dinlemek isteyenler için uygun, Dış kuşaktaki üzeri açılıp kapanabilen sigara içilen bölüm ise Sigara içmeyenleri bile rahat ettiren bir başka rahat mekan.

Menüdeki çeşitlilik, Geniş damak tadı yelpazesi, Farklı lezzetleri ve Nezih ortamı ile Cafe Palas Bistro Erenköy tam da aradığınız mekan ve müdavimi olacağınız bir adres olacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?