Bizim Dürüm Bostancı

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstanbul’un gezmeye doyulmayan sokaklarında acıktığınızda karşınıza çıkan bir çok İstanbul ile özdeşleşmiş lezzetle karşılaşıyoruz. İstanbul’da Lezzetler çoğunlukla el arabalarıyla karşılarken bizleri, bazen mis gibi kokan bir kestane bazen bir süt mısır bazen de bir kokoreç olabiliyor. Balık-Ekmek, Sokak simidi, turşu ve diğer bir çok lezzeti İstanbul’da gezerken tatma şansınız var.

Şimdilerde Türk Hava Yolları, Pagasus gibi uçak firmaları yerel lezzetleri yerinde yemeniz için fiyatları indirdik kampanyalarıyla bizleri Adana, Urfa, Hatay, Gaziantep gibi lezzetli yemekleriyle ünlü şehirlerimize gitmeye teşvik etse de İstanbul’da yaşayıp da her istediğinde lezzetin kaynağına ulaşmak zor elbette. İşte tam da bu sebeple İstanbul’da En İyi Dürümcüler listesi diye bir liste var. 🙂 Bizim Dürüm Bostancı ise bu listenin başındaki mekanlardan.

Türkiye’de en iyi dürümcüler listesinde özel jurinin ilk 10 listesinde kendine yer bulan Bizim Dürüm Bostancı, İstanbul’da da zirvedeki ender isimlerden. Bizim Dürüm, el arabasıyla başladıkları Adana, Urfa kebap, dürüm işine 1985 yılında Bostancı’da açtıkları Bizim Dürüm ile farklı bir hava getirmişler. 31 yıllık bu müessese, Bizim Dürüm adıyla hep aynı aile tarafından işletilmiş.

Bizim Dürüm Bostancı, Türkiye’de ve İstanbul’daki bu başarısını, Balıkesir yöresinden getirip kebaplarını yaptıkları etlerin kalitesine ve kullandıklarım malzemelerin itina ile seçilmesine bağlıyor. Süt danaları, süt kuzularından yaptıkları Adana, Urfa kebapları, kokoreçleri, et ve ciğer şişleri ile İstanbul’da dürüm denince akla ilk gelen yerlerden biri olmayı başarmış bir kalite Bizim Dürüm Bostancı.

Bizim Dürüm menüsünde Lahmacun, Pide gibi diğer seçeneklerde mevcut.

istanbuldagez.com olarak Bizim Dürüm Bostancı’nın kokoreç ve Adana kebaplarının tadına sizler için baktık ve gerçekten 10 tam puan almasına şaşmamak gerektiği kanaatine vardık. Gerek kokoreç gerekse Adana dürüm oldukça lezzetliydi.

Önden gelen salatalık turşusu, masalarda bulunan biber turşuları ve Kömürde pişirilmiş Kokoreç, kıvamında baharatları ve sıcacık ekmeği ile Adana kebap öncesi güzel bir iştah açıcıydı. Adana dürüm ise içindeki etin lezzetini öldüren gereksiz salatadan kurtulmuş, özel soğanlı güzel bir karışım süt danası etlerine eşlik ediyor. Dürüm lavaşı ise öyle hamur hamur değil. Gevrek ve kıvamında kalınlıkta bir lavaşa ince sarılmış.

Bostancı Lunapark‘ın hemen karşısında yer alan Bizim Dürüm Bostancı’ya ulaşım oldukça kolay, Dürümler 14, Yarım Ekmek Kokoreç 14 TL olarak fiyatlandırılıyor.

İstanbul’un En iyi Dürümcüleri listesindeki Bizim Dürüm Bostancı’nın lezzetli dürüm ve kebaplarının tadına mutlaka bakın derim.

Bizim Dürüm Bostancı’dan sipariş vermek için yemeksepeti.com‘u kullanabilir veya 0216 388 08 31 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Afiyet olsun şimdiden… 😀

Bizim Dürüm Bostancı Nerede, Nasıl Gidilir?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.