Sultanahmet İftar Mekanları

by İSTANBUL'DA GEZ !

Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan!

İslam alemi için çok önemli olan Ramazan ayı gelip çattı. Öncelikle tüm inananlar için Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını Allah’tan dileriz.

sultanahmet-camiiİstanbul‘da yaşayanlar için ise Ramazan ayı her zaman bir başka geçer. İstanbul’un tarihi camileri, türbeleri ile maneviyatın tavan yaptığı kutsal mekanlar, evliyalar şehri İstanbul’da çoktur elbette. İstanbul’da Ramazanda Gezilecek Yerler yazımızda bu ayrıntılarına ulaşmanız mümkün.

İstanbul’da Ramazan ayı denince ise akla ilk gelen yer Sultanahmet olur yıllardır. Sultanahmet Meydanında kurulan etkinlik alanlarında yemek, hediyelik eşyalara ulaşmak mümkünken, Sultanahmet Meydanı’na çok yakın mesafede ulaşılabilecek Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Dikilitaş gibi bir çok tarihi yeri de ziyaret etmek mümkündür.

Sultanahmet İftar Mekanları nelerdir ? Sultanahmette nerede iftar yapılır ?

sultanahmet-koftecisiSultanahmet iftar mekanları deyince akla ilk gelen yer Sultanahmet Köftecisi‘dir. Rezervasyon kabul etmeyen mekanda İftar açmak için insanlar Sultanahmet Köftecisi’nin kapısında uzun kuyruklar oluşturarak, bu tarihi lezzetin tadını çıkartmak isterler.

Sultanahmet iftar mekanlarına iyi bir alternatif de piknik malzemelerini getirerek, Sultanahmet Meydanında yer alan yeşil alanlarda, banklarda iftar açmaktır. Asıl amaç, Ramazan ayının heyecanını yaşamak, Sultanahmet Camii’ni ziyaret etmek ve teravih kılmak diyenlerdenseniz eğer bu da iyi ve ekonomik bir alternatif olacaktır.

sultanahmet etkinlikleriSultanahmet İftar Mekanları içinde hem ekonomik hem de çeşitliliği barındıran diğer bir seçenek de Sultanahmet Meydanındaki etkinlik alanında bulunan yemek noktalarıdır. Burada Asırlık tatlar yanında, döner ekmek, çorba, sucuk ekmek gibi bir çok çeşitli yiyecek seçeneği mevcuttur. Aynı zamanda Sultanahmet etkinlik alanında yer alan yöresel ve tarihi lezzet dükkanlarında da Közde Kahve, Künefe gibi özel lezzetleri de tatmak mümkün olacaktır.

Sultanahmet İftar Mekanları arasında önemli alternatiflerden biri de Sultanahmet Meydanı çevresinde yer alan otellerin restaurantlarıdır. Bu otellerin bir çoğunda akşam yemek hizmeti verilir ve pişman olamayacağınız kalitede hizmet sunacakalardır.

Sultanahmet İftar Mekanları içindeki bahsedeceğim son alternatifler ise Sultanahmet Meydanına giriş sağlayan iki bölgedeki çeşitli cafe ve restaurantlardır. Sultanahmet Meydanına giriş sağlayan Tramvay durağının olduğu cadde üzerinde bir çok irili ufaklı cafe ve restaurant size iftar yemeği vermek için can atmaktadır. Sultanahmet Meydanının diğer girişi olan Dikilitaş tarafında ise Cankurtaran’a doğru inen yolda da çeşitli cafe ve restaurantların menülerinden iftar yemeğinizi seçebilirsiniz.

Şimdiden Afiyet olsun. Allah tuttuğunuz oruçlarınızı ve yapmış olduğunuz ibadetlerinizi kabul etsin inşallah.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.