İstanbul’da Tekneyle Gidilecek Mekanlar

by İSTANBUL'DA GEZ !

Masalsı bir şehir İstanbul. Masallardaki gibi mutlu olacağınız anları yaşamak mümkün elbette. Belki bir çok sevgili, eş hayal etmiştir İstanbul’da Tekneyle Gidilebilecek Mekanlara birlikte gitmeyi. Belki fırsatınız olmadı belki de bilmiyorsunuz bu hayalinizin gerçekleşebileceğini.

İstanbul’da her ne kadar çoğunlukla iki kıta arasında geçiş için kullanılsa da tekneler, İstanbul‘da Tekneyle Gidilecek Mekanlar da mevcut elbete. İstanbul’da Adalar’da olsun, İstanbul Boğazında olsun tekneyle gidilebilen mekanlar var. Hazır yaz ayları gelmişken, İstanbul’da Tekneyle Gidilecek Mekanları da derleyelim istedik sizler için.

İstanbul’da Tekneyle Gidilecek Mekanlar

suada-club

Suada Club

Suada Club

Hiç şühe yok ki adaya ulaşmak için tekne zaten kullanacağız ancak bu ada başka. İstanbul Kuruçeşme açıklarında yer alan Suada Club’ta Restoran ve Havuz keyfi yaşayabilirsiniz. Kıyıya yaklaşık 100 metre uzaklıktaki adaya Kuruçeşme’den tekneler kalkıyor.

Lacivert Restoran

İstanbul Anadolu Hisarında Boğaza sıfır konumda yer alan Lacivert Restorana ulaşmak için Rumeli Hisarından 4 dakika süren bir tekne yolculuğu ile ulaşmak mümkün. Mekanda her öğün kendinize uygun yiyecekler bulabilirsiniz.

Lacivert Anadolu Hisarı

Toro Steak House & Del-Mare

Çengelköy’deki tarihi binasında hizmet veren Toro Steak House ve Del-Mare, İstanbul’da Tekneyle Gidilecek Mekanlardan. Tarihi bina 1800’lerde Fil ambarı olarak kullanılırken, sonrasında İspirto Fabrikası olarak görev yapmış olsa da, bugün Kırmızı et konusunda destansı bir hikayeye ev sahipliği yapıyor.
Toro Steak House ve Del-Mare’a Kuruçeşme’deki Suada iskelesinden ulaşmak mümkün.

Rigel Restoran 

İstanbul Boğaz manzarasında balık yemek isteyenler için bir alternatif olan Rigel Balık Restorana da Kuruçeşme’deki Suada iskelesinden ulaşabilirsiniz.

kiz-kulesi2

Kız Kulesi

Divan Brasserie Bebek

İstanbul’da Tekneyle ulaşılabilecek mekanlardan olan Divan Bebek‘te 26 Ağustos 2016’ya kadar sürecek yenileme çalışmaları sebebiyle bu tarihten sonra gitmeniz gerektiğini hatırlatırım.

Villa Bosphorus

İstanbul Boğazının keyfini ister kumsalında, ister terasında sürmek isteyebileceğiniz Villa Bosphorus‘a da İstanbul’da Tekneyle Gidilecek Mekanlar arasında sayabilirsiniz. Villa Bosphorus Çengelköy’de.

anjelique-restoran

Anjelique

A’jia Hotel & Restoran

Uluslararası bir çok ödüle sahip mekan aynı zamanda gurme mekanı olarak da biliniyor. İstanbul Boğazı Kanlıca’daki A’jia Hotel ve Restorana İstanbul Avrupa Yakasından ücretsiz tekne servisi ile ulaşım mümkün.
A’jia Hotel & Restoran rezervasyonu için Tıklayın.

 

kalpazankaya-restoran-burgazada

Kalpazankaya Burgazada

Anjelique 

İstanbul Ortaköy’de 3 katlı bir yalıda yer alan mekanda her katta ayrı müzik çalıyor. Anjelique, restoran ile birlikte İstanbul gece hayatının da önemli noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Anjelique için rezervasyon yaptırmak isterseniz www.rezervin.com size yardımcı olacaktır.

Reina & Sortie 

İstanbul gece hayatının en gözde mekanlarından olan Reina ve Sortie’yi de İstanbul’da Tekneyle Gidilecek Mekanlar listesine alabilirsiniz. Bu mekanların adı hep gece hayatıyla geçmiş olsa da restoran olarak da hizmet verdiğini hatırlatalım 🙂

Ajia Restoran

Ajia Restoran

Kız Kulesi

İstanbul’da Tekneyle Gidilecek Mekanlar arasında saydığım yukarıdaki tüm mekanlar içinde en ünlüsü elbette Kız Kulesi.İstanbul’un en eski yapılarından olan Kız Kulesine Üsküdar Salacak Sahilindeki teknelerle ulaşmak mümkün.

Kalpazankaya Restoran

Burgazada’nın arka tarafında yer alan Kalpazankaya Restorana gitmek için Burgazada iskelesinden tekneler kalkıyor. 1959’dan beri Kalpazankaya Restoran olarak hizmet veren mekan oldukça ünlü.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.