sosyete pazarı

İstanbul Sosyete Pazarı

by İSTANBUL'DA GEZ !

sosyete pazarı90′ lı yıllarda İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Etiler semtinde kurulmaya başlanan Ulus Pazarı, ilk zamanlarında diğer semt pazarlarından bir farkı olmayan standart bir pazar olarak semt sakinlerine hizmet veriyordu.
Zamanla semt sakinlerinin talepleri doğrultusunda tekstil ve giyim sektörü de pazarda yer almaya başlarken, kaliteli ve ucuz ürünlerin satıldığı pazar kısa sürede çevredeki zengin ailelerin, iş adamlarının ve ünlülerin de pazarda alışveriş yaptığı bir sosyete pazarına dönüştü.

Ünlü modacıların, sanatçıların, şarkıcıların ve mankenlerin de alışveriş yaptığı pazar, bir anlamda da halk ile sosyetenin bir araya geldiği sınırların kalktığı bir yer olduğu gibi ünlülerin de pazardan alışveriş yapmaları, bir çok insandaki marka çılgınlığından ziyade önemli olanın kaliteli ürünleri kullanmak olduğu bilincini insanlara aşılamaya başladı.

İstanbul’un en ünlü alışveriş yerlerinden olan Ulus Pazarı, son yıllarda Her perşembe günü Ortaköy Dereboyu caddesinin sonunda kuruluyor. Artık neredeyse sadece Giyim ürünleri satan pazar en azından bir kez gidilip tecrübe etmeye değer. Gerisi sizin kararınız…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.