İstanbul’da Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstanbul 7’den 77’ye tüm insanlar için bir cennet. Gezip görülecek bir sürü yer ve mekan var. Ancak bu kez İstanbul’da gezme olayına biraz farklı bir açıdan bakalım istedim. İstanbul’da gezeriz gezmesine peki de, İstanbul’da çocuklarla nerelere gidebiliriz ? İstanbul’da çocuklarla gidilebilecek yerler başlığı altında sizler için özel bir dosya hazırladım. Hem yetişkinlerin, hem de çocukların keyifle gezebilecekleri yerleri topladım ve beğeninize sunuyorum.miniatürk

Miniatürk
Trükiye’de bulunan coğrafi yerler, tarihi mekanlar ve Dünya’da Türklerden izler taşıyan tarihi eserlerin minyatürlerinin toplandığı bir açık hava müzesi olan Miniatürk’te; Ayasofya, Boğaziçi Köprüsü, Mostar Köprüsü, Uludağ, Peri Bacaları, Kız Kulesi gibi birbirinden ünlü tarihi mekanın minyatürleri yer alıyor. Yetişkinlerin ve çocukların da tarihi bilgilere ulaşmaları için biletinizi parkta hangi maketin önündeyseniz oradaki platformda okutmanız yeterli, platformdan sesli bir kayıt size önünde bulunduğunuz mekanın ayrıntıları hakkında bilgi veriyor.
Çocuğunuzla gitmek için eğlenceli ve bir o kadar da faydalı olacak bu açık hava müzesini mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Miniatürk Haliç kıyısında…

red kit

İstanbul Oyuncak Müzesi
Yazar Sunay Akın tarafından oluşturulan ve 1900’lü yılların başlarına ait oyuncaklardan 1980’lere kadar bir çok oyuncağın, farklı konsept ve tarihi olaylar ışığında belirli bir düzende sergilendiği oyuncaklar, hem çocuklarınız hem de sizler için geçmişimize ışık tutacak nitelikte bilgiler verirken, tarihin hiç umulmadık noktalarının birbirine nasıl temas ettiğine de tanıklık edeceksiniz.
Oyuncakların dünya tarihinde aslında sadece çocukların oynamaları için değil başka bir çok amaca hizmet için üretildiğini göreceksiniz.
İstanbul Oyuncak Müzesi Göztepe’de…

Vialand
İstanbul’da açılan Türkiye’nin ilk tematik parkı Vialand, gerek yetişkinler gerekse de çocuklar için çok eğlenceli ve keyifli bir yer. Çocuklarımızın Tv’lerde izlediği Disneyland gibi bir temaya bağlı olan bu park çocuklarınız kadar sizleri de büyüleyecek ve sokakta el yordamıyla çevrilen salıncaklardan günümüze değişen teknoloji ve imkanlar karşısında yeniden çocuk olmak isteyeceksiniz ama buna gerek yok. Çünkü; Vialand’de yetişkenler için de eğlenceli aktiviteler ve oyuncaklar yer alıyor. vialandÇocuğunuzla birlikte siz de çocukluğunuzu yeniden yaşamak isterseniz Vialand tam size göre. Vialnd’de oyuncaklardan başka kocaman bir alışveriş bölümü ve yemek alanı da mevcut.
Vialand, Gaziosmanpaşa ve Eyüp ilçelerinin sınırları içerisinde yer alıyor. Vialand’e 49Y Şişli – Yeşilpınar, 49T Taksim – Yeşilpınar, 39D Yenikapı – Yeşilpınar İETT otobüsler iile ulaşmaları mümkün.

 

Cevahir Alışveriş Merkezi
İstanbul’un göbeği Şişli’de yer alan ve Taksim-Hacıosman metrosundan direkt içine ulaşım kolaylığı bulunan Cevahir AVM çocuklarınızla birlikte gidip eğlenceli dakikalar geçirebileceğiniz bir yer. Cevahir AVM içerisinde; Cinemaximum Sinemaları, İstanbul Devlet Tiyatroları Sahnesi, Atlantis Kapalı Temalı Parkı mevcut. Atlantis Kapalı Temalı Parkı, Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parklarından biri.istanbul cevahir avm
Cevahir AVM’de çocuklarınızla alışveriş yapabilir, yemek yiyebilir ve aynı zamanda Sinema, Tiyatro ve Oyun Parkı seçeneklerinden birini veya birkaçını değerlendirebilirsiniz. Bu arada hatırlatmak isterim ki Cevahir AVM’de Toyzz Shop mağazası da var ve çocuklarınız bu mağazada çok eğlenceli zaman geçirecek.

İstanbul Akvaryum
İnsanların en meraklı oldukları şeyler Uzay ve Deniz yaşamıdır. Ulaşamadığımızdan herhalde. 🙂 Çocuklar da deniz yaşamı ve deniz canlıları konusunda çok meraklılar. İstanbul’da açılan Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum, bünyesinde bulundurduğu canlılık çeşidi, temaları, yağmur ormanları ile kendi alanında dünyada ilkleri ve enleri olan bir akvaryum. Çocuklarınız kadar sizlerin de ilgisini çekebilecek çeşitlilikte olan İstanbul Akvaryum ailecek güzel vakit geçirebileceğiniz süper bir mekan.istanbul akvaryum
Ziyaretçilerini 16 farklı tema içerisinde Karadeniz’den Pasifik Okyanusu’na uzanan bir sırayla tüm İstanbul Akvaryumu görmeleri hedefleniyor. Temalar içerisinde her şey gerçeğe uygun olarak ve doğal şartlarda yaşatılmaya çalışılırken alanında uzman olan kocaman bir ekip bu doğal döngünün kusursuz işlemesini sağlamak. İstanbul Akvaryum’da balık besleme saatlerinde uzmanların bu çok ilginç canlıları nasıl beslediğini ve bu canlıların doğal hayatta nasıl beklendiğini gözlemleyebilirsiniz.
İstanbul Florya’da bulunan İstanbul Akvaryum Yeşilköy-Bakırköy sahil yolunu Atatürk Havalimanı yönünde takip ederek İBB Florya Sosyal Tesisleri sonrasında ulaşmak mümkün.

Rahmi Koç Müzesirahmi koç sanayi müzesi
Ünlü iş adamı Rahmi Koç tarafından uzun yılların birikimi ile oluşturulan müze de her yaştan insanın merak ettiği bir çok sorunun cevabını bulmak mümkün. Çocuklarınızla birlikte elektronik, mekanik, yakın tarih hakkında bir çok eserle karşılaşabilecek ve bir çok ev aletinin çalışma prensibini kolay anlaşılır şekilde anlatan platformlarda, her şeyi merak eden çocuklarınızla birilikte öğrenebileceksiniz. Sorulduğunda cevabını veremeyebileceğiniz bir çok sorunun cevabını çocuklarınıza uygulamalı olarak gösterebileceksiniz. Hatta Mustafa Kemal Atatürk’ün özel eşyalarını görme ve gerçek bir denizaltına binme şansını da çocuğunuzla birlikte yakalayabileceksiniz.

İstanbul’da çocuklarınızla birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz önerilerimizi beğeneceğinizi umuyorum. ailenizle bol eğlenceli ve mutlu günler…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

1 yorum

ANIL KAYA 30 Ocak 2014 - 01:27

İstanbul’da çocuklarınızla gitmekten memnun kaldığınız yerleri buradan tüm çocuklu ailelere ileterek paylaşabilirsiniz.

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?