Friday, Jan 17, 2020
Ana Sayfaİstanbulda GezÇocukluğunuz İstanbul Oyuncak Müzesi’nde

Çocukluğunuz İstanbul Oyuncak Müzesi’nde

red kit

Yazar ve Şair Sunay Akın tarafından düşlenen, tasarlanan ve uygulamaya geçirilen Türkiye’nin ilk ve Tek Oyuncak müzesi İstanbul Oyuncak Müzesi‘dir.
Sahip olduğu oyuncak koleksiyonuna, gezdiği ülkelerden ve dostlarından topladığı oyuncakları da ekleyerek İstanbul Oyuncak Müzesini kuran Sunay Akın, müze tesisi için ailesine ait olan Göztepe’deki konağı kullanmış.

Koleksiyonu dışındaki satın aldığı tüm oyuncakları tv programları, kitapları ve tek kişilik gösterilerinden elde ettiği paralarla satın almış.
Oyuncaklar içerisinde metal, kumaş, tahta, mekanik olmak üzere yaklaşık 4000 parça oyuncak sergilenmekte olup bazı oyuncakların yaşları oldukça fazla.
Dolayısıyla bu müzede günümüz çocukluğu yanı sıra, kendinizin, baba ve hatta dedelerinizin bile çocukluğuna rastlayacaksınız. 🙂

Konak’ta her oda farklı bir konu ve tarihi hadiseler yanı sıra kategorilere ayrılarak düzenlenmiş.
Hepimizin çocukluğundan hatıralar, geçmiş anılar, arkadaşlar ve bize oyuncak hediye eden amca ve nineleri anma fırsatı bulacaksınız.
Her zaman güldüren oyuncaklar zaman zaman gözlerinizi dolduracak anıları tazelerken.
istanbul oyuncak müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi, aynı zamanda çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.
Çocuk tiyatroları, Atölyeler, Sergiler, Doğum günü partileri gibi bir çok etkinliğe İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ulaşmanız mümkün.

2010 ve 2011 yıllarında “Avrupa’nın En İyi Müzesi” ödülüne aday gösterilen müze Erenköy Kız Lisesi’ne de komşu olup Ömer Paşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok. No:17 Göztepe’de ziyaretçilerini bekliyor.
İstanbul Oyuncak Müzesi sadece Pazartesi günleri kapalı.

İstanbul'un Göz Be
İstanbul'un Kalbi K
Makaleye Puan Verin
2 YORUMLAR
  • nane / 18 Haziran 2016

    vov çocukluğuma geri döndüm

  • Beyaz Eşya Servisi / 17 Ağustos 2019

    Harika bir müze bir defa tek gitmiştim şimdi küçük yiğenimi götürmeyi düşünüyorum.Şahsen bu tarz şeylerin akıllı telefon ve tabletlerden çok çok değerli olduğunu düşünüyorum.

YORUM YAPIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.