Galeria AVM

İstanbul’daki ilk AVM Galleria Ataköy

by İSTANBUL'DA GEZ !

Galeria AVMGalleria AVM İstanbul’un İlk Alışveriş Merkezi ve AVM kavramını Türkiye’de konuşulur hale getirilen ilk kurum olarak 1988’de açılmıştır.
Bakırköy ilçesine bağlı olan Ataköy Semti Bakırköy sahil şeridinde yer alıyor ve Yenikapı’dan sahil yolunu takip ederek kolayca ulaşabileceğiniz bir konumda olan Galleria AVM aynı zamanda İstanbul’un ilk AVM içinde bulunan Buz pistine ve Fame City  adı altında çizgi kahramanların, oyuncakların da bulunduğu bir eğlence parkına da ev sahipliği yaparak bir ilke imza atmıştır.
Buz pisti son revizyon sırasında kaldırılmış ve yerini cafelerin olduğu bir alana bırakmıştır.

Galleria AVM içerisinde Prestige Sinemalarını da bulundururken İstanbul’da tecrübe ettiğim en güzel sinema salonu diyebilirim. Çok büyük değil butik salon gibi ve koltukları inanılmaz rahat bununla birlikte son zamanlarda bazı sinemaların da yaptığı “Love Seat” (çiftli koltuk ) uygulamasına sahip.

Geçtiğimiz yıllarda Galleria AVM, Alışveriş Merkezi kavramının İstanbul’da yaygınlaşması ve Bakırköy’de Capacity, Town Centre gibi AVM’lerin açılması ile kaybettiği popularitesini, AVM içerisinde yaptığı revizyon, reklamlar ile kazanmaya çalışırken, tüm İstanbulluların gönlünde ilk AVM olması ve güzel konumu sayesinde Galleria Ataköy halen İstanbul’un gözdelerinden.
Galeria Ataköy’de Jag Club, United Colors of Bennetton, YKM, Atalar, Adidas, Beymen, Lacoste, Kiğılı gibi birçok mağazaya ev sahipliği yaparken büyük bir fast food alanına da sahip. Mc Donald’s, Burger King, Mado, Özsüt, Saray Muhallebicisi gibi zincir markaları da fast food alamında bulmak mümkün.

İstanbul’un İlk AVM’si Galleria Ataköy’e İdo Deniz Otobüsleri ile Bakırköy’e gelerek, Yenikapı sahilden dolmuş ile, Taksim’den kalkan sarı dolmuşlar ile gelmek mümkün.

İyi Alışverişler.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.