Vialand Canlı Müze (A live Museum)

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstcanlı müze vialandanbul Vialand’da açılan Canlı Müze (“A Live Museum”) bildiğiniz müze anlayışını tamamıyla değiştiren cinsten. Bu müzede  fotoğraf çekmek de serbest, eserlere dokunmak hatta içine girmek bile serbest !

Farklı ve yepyeni bir sanat dalı olan 3 boyutlu resim, görüntü enstalasyonlardan oluşan Trick STI Art’ın birbirinden modern ve özel çalışmaları 2009 Yılından beri Güney Kore’de sergilenmeye başlamış olmasına rağmen, Avrupa’da İlk Kez “A Live Museum” adıyla Canlı Müze olarak Vialand AVM‘de sergilenmeye başladı.

Canlı Müze‘nin öncelikle kısaca mantığından bahsetmek istiyorum. Sinema filmlerinden bir enstantane veya bir çizgi roman kahramanı yada dünyaca ünlü Mona Lisa resminin bir parçası olamak elinizde. 3 Boyutlu resim ve görüntüler özel bir sanat anlayışı ile büyütülerek dv bir forma sokulmuş. Bu sayede biz ziyaretçiler de bu enstantaneler içinde yer alabiliyoruz…vialand canlı müze

Düşünsenize Metro Goldwyn Mayer filmlerinde karşımıza çıkan ve kükreyen aslan herkesin gözünde canlanmıştır eminim. Canlı Müze’de işte o Aslan siz olabilirsiniz… Veya Obama ile Beyaz Saray’da özel bir toplantıya ne dersiniz ? 🙂
Pinokyo’nun yalan söylediğinde uzayan burnunda yürümek ve Dev bir köpekbalığı’nın ağzında kalmak da buna dahil…

Canlı Müze, adı üstüne CANLI ve interaktif bir çalışma olduğu gibi çok da sosyal bir müze. Müze ziyaretiniz’de  fotoğraf, video çekerek Facebook, Twitter, Instagram, Vine gibi sosyaln ağ hesaplarınızdan anında takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz.

Bu farklı ve heyecan verici deneyimleri ile Canlı Müze, 14 farklı konsept ve 100 farklı eserle ziyaretçilerini Vialand AVM’de bekliyor.

yinyoga 20140418_162927

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.