Bir Mantı Klasiği; Nur Mantı

by İSTANBUL'DA GEZ !

çiğ börekNur Mantı, İstanbul‘da eski diyebileceğimiz mekanlardan. Yaklaşık 30 yıla varan bir geçmişi olan Nur Mantı, 1989’dan günümüze Pendik‘te hizmet veriyor.

Şimdilerde pek bir ünlü olan çıtır mantıların, bihterlerin aksine Nur Mantı, klasik mantısıyla ve çiğ böreğiyle alışkanlıklarından vazgeçemeyenlerin adresi olmuş. Öyle ki; Nur Mantı’ya gelirken çevrede bir muhabbete kulak misafiri olduğumda, Nur Mantının İstanbul‘un çeşitli yerlerinden ve hatta Gebze, İzmit’ten bile müşterileri olduğunu söyleyen bu Pendikli beyefendi Nur Mantı kendi semtinde olduğu için kendini şanslı hissettiğini dile getiriyordu.

fiyat listesi

Nur Mantı’nın olayı basit aslında. Öyle süper dekorasyon falan aramanıza gerek yok burada. Sade, hafiften nostaljik bir dekorasyonuyla hizmet veriyor Nur Mantı. Çünkü; buranın asıl olayı lezzet. İşini az ve öz şekilde yapıyor Nur Mantı’nın anneleri. Anneleri diyorum çünkü; Nur Mantı’da çalışan kadınlara “anneler” dedi Nur Mantı’da benimle ilgilenen arkadaş. Her şubenin anneleri kendi yerinde açıyor hamurlarını dedi.nur mantı

Nur Mantı’nın anneleri her gün taze taze açtığı hamurlarıyla Mantı ve Çiğ Börekleri misafirleri için hazırlıyorlar. Çiğ Böreğin tadına baktım ve iyi bir referans verebilirim sizlere. 😉 Nur Mantı‘da taze taze mantınızı, çiğ böreğinizi yiyin gari 🙂 deyip rol çalarak sizlere afiyet olsun demeden önce fiyatlardan bahsedeyim.

Nur Mantı’da Mantı 16 TL, Çiğ Börek ise tanesi 7 TL olarak satılırken, Mantı’nın kilosu 35 TL.

Afiyet Olsun. 😀

Nur Mantı Pendik Nerede, Nasıl Gidilir ?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.