İstanbul’da Konya Lezzetleri

by İSTANBUL'DA GEZ !

Ovalı konya mutfağıUzun yıllardır keyifle yediğimiz ancak son yıllarda fazlaca ön plana çıkan yemeklerden biri de etli ekmek. Kartal Köprüsünü E-5’ten Ankara yönüne doğru giderken biraz geçince sağ tarafta Ovalı Konya Mutfağı tabelasını ve kocaman ihtişamlı içerisini tamamen gösteren kocaman camlı binayı görünce aklıma etli ekmek düştü ve Ovalı Konya Mutfağının ziyaret edilmesi gerektiğini anladım.

Gayet temiz ve içeri çeken bir dekorasyon ve ışıklandırma ile ışıl ışıl bir konumda Ovalı Konya Mutfağı Kartal şubesi. Sonradan öğrendim ki Ümraniye, Sefaköy, İkitelli ve Beykent şubeleri de varmış.
Menü gelince göz attığımda öncelikle ilk dikkati Bamya Çorbası çekiyor. Konya’nın meşhur Bamya Çorbası gelmiştir yazısını çok yerde gördüm. Merak edip tadına baktım ki hiç sevmem bamya çorbasını etli bir sebze yemeği gibi ve bamyaları neredeyse hissetmiyorsun bile.
Etli ekmekler geldi. Etli ekmeğin bir çok çeşidi var. Bıçak arası, Mevlana falan gibi çeşitler var bunun içinde.
Bununla birlikte Konya Tirit ve Konya Kebapları gibi bir çok ana yemek çeşidi var. Künefe ve Sacarası tatlıları da menünün öne çıkan tatlıları.

Bir gün sizde özellikle Konya lezzetleri ile tanışmak veya lezzetli Konya yemekleri tatmak isterseniz Ovalı Konya Mutfağı oldukça lezzetli ve çekici…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

1 yorum

dilara 10 Kasım 2013 - 00:15

Yemek yemek icin dogmus bir insan olarak soyluyorum etli ekmegi yenmeli!

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.