İstanbul’da Trabzon Pidesi Trapi’de Yenir

by İSTANBUL'DA GEZ !

Trabzon deyince aklımıza ne gelir? Trabzon pidesi, Hamsi, Mıhlama (Kuymak), Akçaabat Köftesi, Karalahana Yemekleri ve benzerleri…

Trapi Trabzon Pidesi, Anadolu Yakası Ziverbey’de Kuyubaşı mevkinde Trabzon’a özgü lezzetleri İstanbullularla buluştururken Trabzon’ ait tüm özellikleri ve lezzeti de sizlere ulaştırıyor.
trabzon peynirli pide yuvarlak Yemeklerde kullanılan temel malzemelerin ( Yumurta, Lahana, Hamsi, Mısır Unu, Kıyma, Peynir ) Trabzon’dan getirildiğini, yemeklerimiz masaya geldiğinde “Mmm” dediğimiz sırada nefis kokuları içimize çekerken garsondan öğreniyoruz.

Trabzon’un meşhur açık ve yuvarlak Peynirli Pidesi ve Mıhlama an itibariyle menüde görüp bizi kendine çeken lezzetler oldukları için siparişimizi bunlardan verdik.
Menüde bunlar dışında, Kiremitte Hamsi, Karalahana Dolması, Kıymalı ve çeşitli pideler, Karalahana Çorbası, Akçaabat Köftesi, Kiremitte Peynirli Mantar gibi Trabzon’a özgü lezzetler bulmak mümkün.
Tatlılardan önerim ise Hamsiköy Fırın Sütlaç…

trapi trabzon pidesi

Trabzon’un birbirinden lezzetli tatlarını İstanbul’da bulup midenize indirmek istiyorsanız Trapi Trabzon Pidesi Ziverbey’de minibüs yolunda Pendik istikametine giderken sağ tarafta yer alıyor ve sizleri ağırlamaktan memnun olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.