karadeniz mutfağı

Kaçkar Yöresel Lezzetler

by İSTANBUL'DA GEZ !

karadeniz mutfağıAnadolu coğrafyasında kültür çeşitliliğinin beraberinde getirdiği farklı mutfaklar içerisinde Karadeniz Mutfağının yeri başkadır elbette. Kaçkar, Anzer, Ayder gibi Karadeniz yaylalarının tertemiz havası ve doğallığında katkısız üretilen lezzetler, yedikçe yediriyor kendini. Havasından mı suyundan mı bilinmez ama, etinden, sütüne, tereyağından, yumurtasına, balına kadar eşsiz Karadeniz üretimi lezzetlerine Kaçkar Yöresel Lezzetler‘de ulaşmak mümkün.

Kaçkar Yöresel Lezzetler, Ataşehir İçerenköy’de şirin Karadeniz objelerinin eşliğinde dekore edilmiş güzel bir mekan. En son arkadaşlarımla gidişimde, lezzetleri yeni deneyecek olanlara söyleyebildiğim tek şey; -yemek seçerken önceki tecrübelerimizin verdiği keyifle- “Burada her şey güzel. Canın neyi çekerse onu söyle” demek oldu.karadeniz objeleri

Mönüde; Karadeniz Pide çeşitleri, Kavurma, Çayeli Kuru Fasulye gibi yemeklerin yanında Sütlü Kadayıf ve Bol Fındıklı Sütlaç gibi leziz tatlılar da yer alıyor. Mönüdeki Kahvaltılıklar içerisinde Karadeniz’den gelen organik bal, yumurta zeytin ve peynirlerden oluşan kahvaltı tabağı, organik yumurta ve peynirlerle yapılan omletler ve tabii ki bir Karadeniz efsanesi Muhlama yer alıyor.

Kaçkar Yöresel Lezzetler’de yemeklerde kullanılan her şey Karadeniz’den gelen organik ürünlerle yapılıyor. Taş fırın, Usta eller ve Lezzetli Karadeniz ürünleri bir araya gelince ortaya çıkan yemekler oldukça keyifli.

organik yöresel yemeklerBurada şunu da eklemem gerekiyor. Anlattığım ağızları sulandıran tüm organik ürünlerden Kaçkar Yöresel Lezzetler’de yer alan Yöresel Lezzetler Köşesinden satın almanız mümkün.

Fiyatlara gelince, lezzetli Karadeniz yemekleri organik ve Karadeniz’den gelen malzemelerle yapılınca birazcık pahalı sayılabilir. Çayeli Kuru Fasulye 12 TL, Kavurma 25 TL, Pide çeşitleri ise 15-20 TL arasında değişiyor. Kaçkar Yöresel Lezztler’de Kahvaltı tabağı ise 22 TL.

 

Kaçkar Yöresel Lezzetler Nerede, Nasıl Gidilir ?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.