İstanbul’da Kar Keyfi Yaşanacak Yerler

by İSTANBUL'DA GEZ !

boğaz-köprüsü1Konu manzara olunca akla ilk gelen şehir İstanbul elbette. Bir de bu güzelim şehre kar düşerse, işte o zaman keyfi çıkartılmayı beklenen bir çok manzara ortaya çıkıveriyor. (İstanbul’da kar alarmı verildiğinde çok daha az araba çıkmış olması şehri keyifli bir hale bürüyor 😉 )

O halde Karlı bir İstanbul gününde kap fotoğraf makineni ve bizi takip et !

İstanbul‘da En Güzel Kar Keyfi Nerede ?

kız kulesiKız Kulesi Karşısına geçip sıcacık sahlep içmek de keyfe gelmek için yetse de Kız Kulesine çıkıp, beyaza bürünmüş İstanbul’u izleyin isterim.

Pierre Loti Ne heyecanlara, sevdalara ev sahipliği yapan Pierre Loti’de kış manzarası ve Haliç harika.

Çamlıca Tepesi İstanbul Anadolu Yakasında şehrin en güzel izlendiği noktalardan biri. Mutlaka Bembeyaz İstanbul bir de buradan izlenmeli.

İstanbul Boğazı Hava Muhalefeti olmadıkça güzel bir vapur sefasında size sıcak bir sahlep eşlik eder. Vapura binmek imkansız ise sıkıca giyinin Beşiktaş’tan Sarıyer’e doğur veya Üsküdar’dan Beykoz’a doğru boğaz kıyısından hızlıca bir yürüyüşe çıkın. Karla temizlenen hava dolsun ciğerlerinize. Manzara gözlerinizin pasını silsin.

Sapphire  Seyir terasından İstanbul kara büründüğünde çok daha güzel. İstanbul’un en yüksek binasından manzaranın tadını çıkartın.istanbulda kar keyfi

Bebek Starbucks  İnanın ki markayla ilgisi yok. 🙂 Ancak, İstanbul’da gidilecek sayılı mekanlardan benim için. Boğazın sularına değecek kadar yakınsınız. Kahve keyfi ve İstanbul aynı karede ne de güzel değil mi ? Hayal etsenize.

 

Aşşk Kahve Kuruçeşme Aşk ve İstanbul, Kar ve Manzara… Boğazın sularına dokunacağınız harika ve sıcacık bir mekan da Aşkk Kahve. İstanbul Boğazını en yakından karla karışık izlemeye ne dersiniz ?

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.