Eskimeyen Moda’nın Eskimeyen Lezzeti Koço Restaurant

by İSTANBUL'DA GEZ !

Koço restaurant modaKadıköy’ün şirin semti Moda’da Tarihi Moda İskelesine inerken sol tarafta önü açık deniz manzaralı ve neredeyse Moda kadar eski bir mekan Koço Restaurant.
Koço’nun adı da Konstantinos Koço Korontos’dan geliyor. Müsü Koço olarak da bilinen zatı muhterem 1950’lerde kır lokantası olarak açtığı Moda Park Lokantasından sonra gelen restaurantın adı da Koço olarak kalmıştır. 1954’te vefat eden Koço’nun bayrağını yine Koço çalışanlarından oluşan ortaklar alır ve onlar da bugün 1985’li yıllardan beri işletmede bulunan eski aşçılarına devretmiştir. Koço’da bayrak elden ele yabancıya gitmeden devrolmuş ve bu lezzet baki kalmıştır.

Koço Restaurant, yıllardır sade, taze, temiz ve özenli hizmeti ziyaretçilerine sunmaktan ödün vermiyor. Yemek sunumlarında bile sadelikten yana olan Koço’nun üstad aşçıları yemekte kalite sunumda değil içeriğindeki tazelik ve kaliteden gelir diyor.tarihi moda koço restaurant

Deniz mahsullerini mevsiminde ve taze sunan Koço Restaurant’ta Tarihi Moda İskelesi ile deniz manzarasına bakarken iştahınız açılacak, birbirinden lezzetli balık ve mezeleri ne kadar çok yediğinizin farkına bile varamayacaksınız.
Klasik ve sadeliği benimsediğinden bahsettiğim Koço’da menü de oldukça klasik ve sade. Tereyağlı karides, Ahtapot salatası, Deniz Börülcesi, Çiroz, Pilaki, Kalamar gibi klasik lezzetleri afiyetle yiyebilirsiniz.

Balıklarını da mevsiminde ve usulünce pişiren usta eller Levrek ve Kırlangıç buğulama konusunda uzmanlık yapsa da tüm balıkları mevsiminde taze bir şekilde yiyebilirsiniz. Balıkların yaveri salatadır, Koço’da garsonlar sizlere balıklar için en uygun ve lezzetli mevsim salatasını taze ve kıvamında getirecekler.
koço moda

Koço’da tatlılar da balıklar kadar ünlü ve klasik lezzetlerden oluşuyor; Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve Ayva Tatlısı favorilerden olsa da zamanında yenen bir Kabak Tatlısı da oldukça lezzetli.

Güzel bir akşamüstünde moda sahil gezintisi sonrasında Koço’da birbirinden lezzetli deniz mahsullerini, balık ve mezeleri tadarak bize hak vereceğinizi umuyorum.

Afiyet Olsun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.