Bostancı Saray Büfe Salaş Ayaküstü ve Lezzetli

by İSTANBUL'DA GEZ !

bostancı kokoreçİstanbul’un en lezzetli salaş, ayaküstü ve lezzetli mekanlarından biri Bostancı Saray Büfe.
Bazen canlar Kokoreç çeker, bazen midye, bazen de döner çeker işte tam da bunların hepsini bir arada bulabileceğiniz bir mekan aradığınızda aklınıza Bostancı Saray Büfe gelsin.

Yıllardır müdavimi olduğum bir mekan, temiz çalışıyorlar ve yaptıkları her şey çok lezzetli . Her şey dememe bakmayın bu mekanda öyle bir çok çeşit yok ancak, herkes tarafından beğeniyle yenilen ve sık sık yenmek istenen lezzetler var.
Kokoreç, Midye Dolma, Mide Tava, Döner…
İçecek olarak genel meşrubatlardan ve Ayran bulabilseniz de benim favorim Limonata ! Limonataları el yapımı ve lezzetli tavsiye ederim.
bostancı saray büfe kokoreç

Bostancı Saray Büfe’deki benim menüm şu şekilde olur genelde; Yarım ekmek kokoreç sonrasında yarım ekmek midye tava birde üstüne limonata. Laf aramızda limonata bazen 2-3 olabilir çünkü çok seviyorum 🙂

Bostancı Saray Büfe yıllardır aslında zor bir gıda sektöründe hizmet veriyor. Midye Dolma, Kokoreç gibi yiyeceklerden zehirlenme riski yüksektir, eğer uygun koşullarda hijyen kuralları önemsenmeden yapılıyorsa. Ancak, Bostancı Saray Büfe bu işi yıllardır layıkıyla yerine getiriyor ve her yerde kokoreç, Midye falan yenmez tezini bir güzel çürütüyor.

Yıllarımı geçirdiğim Bostancı’da Bağdat Caddesinin hemen girişinde sağdaki ilk mekan Bostancı Saray Büfe, bir diğer deyişle tren istasyonu alt geçidine sahil tarafından girerken solda 🙂

Eğer yolunuz Bağdat Caddesine doğru düşerse, Bağdat Caddesine bir kez de Bostancı Sahil’den giriş yapın. Bostancı sahil ışıklarda sağdaki ilk mekanda bir güzel kokoreçinizi, midye dolmanızı yiyin ve güne devam edin.

Afiyet Olsun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.