İstanbul’da Çocuklarla Gezilebilecek Yerler

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstanbul’da gezilecek yerler listesinde seçenekler oldukça fazla ancak, bu listede İstanbul’da gezerken sürekli tarihi, sürekli müzeleri gezmek yetişkinler kadar çocuklar için de sıkıcı olabileceğini düşündük. Bu sebeple İstanbul’da Çocuklarla Gezilebilecek Yerler listesini sizler için hazırladık.

İstanbul’da çocukların da gezerken keyif alacağı, eğleneceği aynı zamanda öğrenebileceği yerleri sizler için araştırdık. İşin güzel yanı İstanbul’da Çocuklarla Gezilecek Yerler listesine baktığımda ben de bir yetişkin olarak keyifle gezebildiğim ve öğrenebildiğim için heyecanlanıyorum. Bu sayede hem çocuklarımız eğlenecek, gezecek, hem de bu listedeki bir çok adresteki yerde İstanbul’da gezerken öğreneceğimiz çok şey olduğunu sizler de göreceksiniz. Kuşak farkını açmamak için çocuklarımızın kuşağını, çocuklarımızın da bizim kuşağımızı yakalamaların faydalı olacağını düşünüyorum 🙂

İstanbul’da Çocuklarla Gezilebilecek Yerler

ViaSea Eğlence Adası

Viaport Marina Tuzla’da yer alan ViaSea Eğlence Adasında yok yok! İlk ve En’leri ile ünlü bir akvaryum olan ViaSea Akvaryum’da hem siz hem de çocuklarınız eğlenirken öğrenecek. İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler listesinde ilk sıradaki ViaSea Tema Park‘ta çocuklarınızla birlikte birbirinden eğlenceli oyuncak üniteleriyle harika zaman geçirebilirsiniz. ViaSea Eğlence Adasında Via Entertainment ile Sinema, Bowling keyfini de yaşamanız mümkün. Ayrıntılar için Tıklayın.

Vialand

Türkiye’nin İlk Tema Parkı olarak açılan Vialand, farklı temalarıyla oluşturulmuş oyun üniteleriyle eğlenceyi her yaştaki insanın ayağına getiriyor. İstanbul’da çocuklarla gezilebilecek yerler listesinin kompleks adreslerinden olan Vialand, aynı zamanda Viaport Marina gibi ziyaretçilerine alışveriş ve ymeke yeme alanlarıyla da hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için Tıklayın.

 

MiniaTürk

İstanbul’un ve hatta ülkemizin minyatürü olarak İstanbul’da ziyaretçilerini Türklerin iz braktığı tüm topraklara götürmeyi başaran MiniaTürk, çocukların gezerken tarihleri ve kültürleri hakkında da bilgi sahibi olabilecekleri harika bir yer. İstanbul’da çocuklarla gidilecek yerler listesinin en değerli seçeneklerinden biri olan MiniaTürk hakkında daha fazla bilgi almak için Tıklayın. 

İstanbul Oyuncak Müzesi

Şair, Yazar, Düşünür Sunay Akın‘ın yıllarca biriktirdiği oyuncakları sergilediği İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler listesinde yetişkinlerin en az sıkılacağı yerlerden biri. Anne babaların da geçmişlerinden ve çocukluklarından izler taşıyan İstanbul Oyuncak Müzesi ebeveynleri daha çok mutlu ederse şaşırmayın. 🙂 İstanbul Ouyuncak Müzesi Hakkında daha fazla bilgi almak için Tıklayın…

İstanbul Akvaryum

Dünyanın En Büyük Tematik Akvaryumu olan İstanbul Akvaryum, bu özelliği ile göğsümüzü kabarttığı kadar her yaştan insana keyifli bir gezinti şansı veriyor. Su altı yaşama dair bir çok bilgi elde edebileceğiniz İstanbul Akvaryum, restoranları, çok boyutlu sinemaları ve daha nice aktivitesi ile Florya’da. Daha fazla bilgi almak için Tıklayın.

rahmi koç denizaltıRahmi Koç Müzesi

İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler listesinde yer alan gezi noktalarından yetişkinlerin en az sıkılacağı bir diğer yer de Rahmi Koç Müzesi’dir. Her yaştan insana bilim ve sanayi alanında bir çok bilgi veren müzede gerçek bir denizaltı deneyimi yaşamak, gerçek bir şehir hatları vapurunu incelemek mümkün. Rahmi Koç Müzesi aynı zamanda Koç ailesine ait  bir çok antika otomobil ve teknenin de sergilendiği harika bir müze. Rahmi Koç Müzesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Tıklayın.

Madame Tussauds İstanbul

Çocuklara verilecek en güzel hediyelerden biri de sevdikleri sanatçılar, ünlüler veya futbolcularla birlikte fotoğraf çektirmektir eminim. Hele ki selfie çılgınlığının zirvede olduğu şu dönemde.
Madame Tussauds İstanbul, Dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi Madame Tussauds’un İstanbul şubesi diyebiliriz. Madame Tussauds İstanbul Balmumu Heykel Müzesi‘nde yerli ve yabancı bir çok ünlünün birebir aynı olarak yapılmış Balmumu Heykelleri ve bazı heykellerle birlikte yapılan aktivitelerle oldukça ilginç bir deneyimi çocuklarınızla birlikte geçirebilirsiniz. Madame Tussauds İstanbul hakkında daha fazla bilgi almak için Tıklayın.

KidZania & KidzMondo

İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler listesinde yetişkinleri belki de en az eğlendirecek yerler KidZania ve KidzMondo olabilir. Ancak, söz konusu çocuklar olunca onların gelecekteki mesleklerini yaşarken şimdiden görmek bile yetişkinleri mutlu edebilir diye düşünüyorum. KidZmania ve KidzMondo aslında aynı işlevdeki iki ayrı yerde bulunan çocuk oyun alanlarıdır. KidZania Acıbadem Akasya AVM’de KidZmondo ise Şişli Trump AVM içerisinde hizmet veriyor. Her iki eğlence merkezindeki amaçlar neredeyse ortak; çocuklara meslekleri gerçeğe yakın şekilde eğlenceli bir şekilde yaşatmak ve öğretmek. Aynı zamanda keyifli zaman geçirmelerini sağlamak. Kidzania hakkında bilgi için buraya, Kidzmondo hakkında bilgi için buraya tıklayınız. 🙂

Snow Park

Çocukların kış mevsiminde en çok sevdikleri şey kar yağışı ve kar tatilidir bildiğiniz gibi. Çocuklar da bu karlı günlerde karlı yollarda kaymaya bayılırlar. İstanbul’da dört mevsim çocuklara bu keyfi yaşatacağınız bir yer olduğunu biliyor musunuz? Esenyurt’taki Torium AVM içinde bulunan Snowpark İstanbulluya dört mevsim kar keyfi sunuyor. Çocuklarınızla Kayak ve Snowboard yapmak için daha ne bekliyorsunuz? Snowpark Torium hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

Jurrasic Land

İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler listesinin en ilginç üyesini sona sakladım. Jurrasic Land, Forum İstanbul AVM’de yer alan dünyaca ünlü bir müzedir. Dünyamızda milyonlarca yıl önce yaşayan Dinazorların hayatlarına ait bilgileri bilimsel ve eğitsel bir şekilde çocuklara aktarmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı yanı sıra dünyaca ünlü bazı otoriteler tarafından da Dünyanın En İyileri arasında gösterilmiştir.
Dino Laser Tag etkinliği ile Laser Tag oynuna farklı bir anlayış katan Jurassic Land, dinazorları merak eden her yaştan insan için harika bir tercih olabilir. Jurassic Land hakkında daha fazla bilgi almak için Tıklayın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.