Minyatür Türkiye Parkı: Minatürk

by İSTANBUL'DA GEZ !

miniatürkİstanbul’da güzel bir hava yakaladığınızda ne yapsak diye düşünüyorsanız, hele ki apartmanda dört duvar arasında kalan, sıkılan çocuğunuzu evde zapdetmekte zorlanıyorsanız işte size güzel bir fırsat; Miniatürk…

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasında bulunan nadide eserlerin, yapıların ve coğrafi güzelliklerin birebir kopya edilerek minyatür boyutu ile kocaman bir alanda sergilendiği Minatürk, dev bir alanda kurulmuş kocaman bir açık hava müzesi gibi.

Sergilenen eserlerin tüm güzelliğine tanık olurken, tarihleri ve ayrıntıları hakkında da bilgi alabileceğiniz Miniatürk‘te; Atatürk Olimpiyat Stadı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Boğaziçi Köprüsü, Uludağ, Kapadokya, Mostar Köprüsü, Safranbolu Evleri, Sümela Manastırı ve bir çok doğa güzelliği ve doğaya güzellik katan eserin minyatürünü görmek ve tarihi hakkında bilgi almak çok kolay.

Miniatürk’te İstanbul’dan 59 eser, Anadolu’dan 51 eser, bu gün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından 12 eser olmak üzere, 122 maket-eser sergilenmektedir.

İstanbul Haliç kıyısında Sütlüce’de yer alan açık hava müzesi, Minyatür Türkiye Miniatürk‘e ulaşmak da çok kolay.

Taksim’den; 54 HT ( Hasköy / Taksim ), Mecidiyeköy ve Şişli’den; 54 HŞ ( Hasköy / Şişli ),Eminönü’nden; 47, 47 Ç, 47 E,Topkapı’dan; 41 ST ( Seyrantepe / Topkapı )
Ayrıca Seyrantepe / Topkapı minibüsleri

Metrobüs kullanacak ziyaretçilerin ise “Halıcıoğlu” durağında indiklerinde 41 ST (Seyrantepe – Topkapı) İETT otobüs veya Topkapı Seyrantepe minibüsleri ile Miniatürk ulaşımı kolayca sağlanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.