Tahta Kahve Selimiye

by İSTANBUL'DA GEZ !

tahta kahve selimiye

Selimiye’deki Tahta Kahve’yi gördüğümde aklıma ilk bir dönemin çok sevilen dizisi “Mahallenin Muhtarları” geldi. Tahta Kahve, Selimiye Muhtarlığına komşu, sakin bir parkın içinde bulunan şirin bir semt kahvesi. Tonton da bir amca tarafından işletiliyor. 🙂 Amca bey çok da esprili ve renkli bir kişilik.

Tahta Kahve, üç ayrı bölümden oluşuyor; bir tarafta kahvenin cafe diyebileceğimiz, duvarları eski İstanbul fotoğrafları tarafından dekore edilmiş çay ocağı bölümü, diğer tarafında okey vs gibi oyunların oynandığı klasik kahve bölümü ve bahçe bölümü.tahta kahve

Tahta Kahve’nin özellikle cafe bölümündeki eski İstanbul fotoğrafları mekana güzel bir hava katmış. Aynı zamanda, nezih bir İstanbul semtindeki parkta yer alan ahşap bir mekan olarak da huzur verici bir atmosferi var. Kendinizi bir Türk Filmi karesinde hissetmek de mümkün. Hayal gücü meselesi 🙂

Tahta Kahve’de mönüsünde; Tost, Menemen gibi aperatif yiyeceler, sütlü tatlılar, çay çeşitleri, ev yapımı limonata ve meşrubatlar yer alıyor.

Tahta Kahve’ye gittiğimde akşam saatleriydi ve çok sakindi özellikle bahçe ve cafe bölümü. İstanbul‘un göbeğinde sessiz sakin bir ortamda Eski İstanbul semti atmosferinde sakin sakin kitap okumak veya kafa dinlemek isterseniz Tahta Kahve mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında.

selimiye tahta kahve      tahta kahve

Tahta Kahve Nerede, Nasıl Gidilir ?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.